Rezerwy Lecha Poznań dość niespodziewanie przegrały u siebie z beniaminkiem III ligi Pelikanem Niechanowo 2:3. Hat-trickiem popisał się napastnik gości Marcin Trojanowski. Dla gospodarzy trafił Piotr Kurbiel, a jeden gol był samobójczy.

Początek spotkania nie zwiastował porażki. To podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia pierwsi objęli prowadzenie. W pole karne dośrodkowywał Kamil Jóźwiak, a tor lotu piłki zmienił Taras Maksymiv. Na tyle jednak niefortunnie, że przelobował własnego bramkarza.

Gospodarze nie cieszyli się z byt długo z prowadzenia. Po wznowieniu gry i szybkiej akcji gości Hubert Oczkowski podał w pole karne, a Trojanowski z bliskiej odległości wślizgiem wpakował piłkę do siatki. Ten sam piłkarz dwadzieścia minut później wyprowadził Pelikana na prowadzenie, wykorzystując sytuację sam na sam z Adrianem Szadym.

W drugiej połowie gospodarze dążyli do wyrównania, a dopięli tego w 69. minucie. Gola z bliskiej odległości strzelił Kurbiel. Nie udało się jednak zdobyć zwycięskiej bramki, a co gorsza w końcówce lechici sami ją stracili. Ponownie do siatki poznaniaków trafił Trojanowski, który najprzytomniej zachował się w zamieszaniu w polu karnym. Piłkarz Pelikana był bohaterem spotkania zdobywając trzy bramki dla beniaminka.

– Dobry mecz, jeśli chodzi o wyciągnięcie wniosków na przyszłość. Musimy zawsze być ostrożni, seniorska piłka potrafi być zdradliwa, jeżeli się zlekceważy przeciwnika, nie ma koncentracji, a tego nam dziś zabrakło – mówił po meczu trener Lecha II Ivan Djurdjević.

Rezerwy Kolejorza mimo porażki utrzymały trzecią pozycję w tabeli, ale strata do Warty Poznań i Jaroty Jarocin wzrosła do czterech punktów.

Lech II Poznań – Pelikan Niechanowo 2:3 (1:2)

Bramki: 1:0 Maksymiv (12. – samobójcza), 1:1 Trojanowski (13.) 1:2 Trojanowski (33.), 2:2 Kurbiel (69.), 2:3 Trojanowski (85.)

Lech: Adrian Szady – Maciej Orłowski, Tomasz Dejewski, Kacper Wojdak (86. Filip Nawrocki), Kamil Szubertowski – Patryk Janasik, Niklas Zulciak (58. Lucas Guedes) – Kamil Jóźwiak, David Holman, Marcin Wasielewski (58. Krzysztof Gładosz) – Piotr Kurbiel

Pelikan: Patryk Borowczak – Hubert Oczkowski, Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Taras Maksymiv – Dominik Drzewiecki (65. Adrian Buszta), Dawid Radomski (58. Łukasz Zagdański), Przemysław Otuszewski, Krzysztof Wolkiewicz – Tomasz Bzdęga, Marcin Trojanowski (88. Szymon Izydorczyk)

Żółte kartki: Piotr Kurbiel – Taras Maksymiv, Hubert Oczkowski