Medyk Konin - VfL Wolfsburg / fot. Irek Pindral

Zawodniczki z Wolfsburga to obecne wicemistrzynie Niemiec oraz finalistki tegorocznej Ligi Mistrzyń. Medyk POLOmarket Konin wygrał z nimi u siebie 1:0.

Wolfsburg to jedna z najlepszych drużyn kobiecych na świecie. W 2013 i 2014 roku zawodniczki tego klubu były najlepszy w Lidze Mistrzyń, a w tym sezonie przegrały w finale z Olympique Lyon dopiero po rzutach karnych.

Sobotnie spotkanie odbyły się w ramach jednego z punktów umowy transferowej z zeszłego sezonu, kiedy do Wolfsburga trafiła Ewa Pajor. Wychowanka Medyka to niezwykle utalentowana zawodniczka. W sobotę wzbudzała bardzo duże zainteresowanie kibiców. 19-letnia piłkarka weszła na boisko na drugą połowę i miała kilka okazji do zdobycia bramki. Nie wykorzystała jednak ani jednej.

W drużynie z Wolfsburga zagrała także Anna Tarczyńska. 28-letnia zawodniczką została „Wilczycą” przed tym sezonem, a kibice w Koninie doskonale mają w pamięci seryjnie strzelane przez nią gole.

Medyk objął prowadzenie już w 10. minucie meczu. Wtedy to Bułgarka Liliana Kostowa strzałem z dystansu pokonała Merle Frohms. Spotkanie mogło się podobać i obie drużyny grały ofensywnie. Więcej bramek jednak nie było.

Wolfsburg grał w osłabionym składzie, ale zwycięstwo nad jedną z najlepszych drużyn na świecie to ogromne osiągnięcie Medyka.

Medyk POLOmarket Konin – VfL Wolfsburg 1:0

Bramki: Liliana Kostova (10.).

Medyk: Anna Szymańska – Agata Guściora (46. Dagmara Grad), Maria Ficzay, Radoslawa Slavcheva, Aleksandra Sikora, Paulina Dudek (77. Natalia Chudzik) – Natalia Pakulska, Sandra Sałata (46. Patrycja Balcerzak), Liliana Kostova – Katarzyna Daleszczyk, Anna Gawrońska (90. Klaudia Olejniczak).

Wolfsburg: Merle Frohs – Zsanet Jakabfi (60. Luisa Wensing), Sara Gunnarsdottir, Anna Blaesse, Tessa Wullaert, Vanessa Bernauer, Ramona Bachmann (77. Agata Tarczyńska), Stephanie Bunte (65. Franziska Fiessig), Lara Dickenmann, Joelle Wedemeyer, Caroline Hansen (46. Ewa Pajor).