foto: Piotr Przyborowski
foto: Piotr Przyborowski / aosporcie.blogspot.com
foto: Piotr Przyborowski / aosporcie.blogspot.com

Nie odbędzie się zaplanowany na sobotę meczu rundy przedwstępnej Pucharu Polski pomiędzy Wartą Poznań a Wisłą Puławy. PZPN odwołał to spotkanie. W zamian Zieloni rozegrają sparing z Mieszkiem Gniezno.

Warta była na tyle pewna rozegrania spotkania z Wisłą, że nawet poinformowała o cenie biletów na ten mecz. Jak się jednak okazało klub nie zgłosił się nawet do tych rozgrywek. Portal poznan.sport.pl cytuje rzecznika PZPN Jakuba Kwiatkowskiego, który informuje, że Warta w ogóle nie odpowiedziała na pismo związku, czy zamierza wystartować w Pucharze Polski.

Zarząd Warty wydał w tej sprawie oświadczenie: 

„W związku z odwołaniem meczu I Tury Rundy Wstępnej chcielibyśmy poinformować, że decyzja Polskiego Związku Piłki Nożnej była następstwem aktualnej sytuacji, w której znajduje się Klub. Mowa tu o tymczasowym braku licencji na rozgrywki ligowe, a co za tym idzie niezdolność do zarejestrowania Zawodników do rozegrania przedmiotowych zawodów.

Jak już wcześniej informowaliśmy, Komisja Licencji Klubowych Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej wstrzymała podjęcie decyzji w sprawie wystąpienia Warty Poznań w rozgrywkach ligowych, do czasu uzyskania zgody Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, który jest dysponentem rozgrywek III ligi.”

W sobotę Zieloni zmierzą się w meczu towarzyskim z czwartoligowym Mieszkiem Gniezno. Początek spotkania o godzinie 11.00.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments