Mecz IV rundy kwalifikacji Ligi Europy między Lechem Poznań a Videotonem Szekesfehervar odbędzie się jednak z udziałem kibiców. UEFA zawiesiła karę zamknięcia stadionu za rasistowski transparent wywieszony podczas spotkania z FK Sarajevo do czasu rozpatrzenia odwołania.

UEFA zamknęła dla publiczności INEA Stadion na jeden mecz w europejskich pucharach i nałożyła na Lecha karę w wysokości 50 tysięcy euro. Sankcję nałożono za napis na transparencie o charakterze rasistowskim podczas wyjazdowego spotkania z FK Sarajewo. O całej sprawie już informowaliśmy.

Lech złożył jednak wniosek o zawieszenie kary i został on pozytywnie rozpatrzony przez UEFĘ. Oznacza to, że podczas pierwszego meczu z Videotonem, 20 sierpnia, Kolejorz będzie mógł liczyć na doping swoich kibiców, którzy będą mogli wejść na stadion.

Zawieszenie kary nie oznacza jej odwołania. Klub złożył w piątek taki wniosek, powołując się na względy proceduralne dotyczące recydywy zamieszczone w decyzji UEFA. Federacja rozstrzygnie tę sprawę w przyszłym tygodniu, prawdopodobnie we wtorek. Zawieszenie oznacza, że mecz z Videotonem odbędzie się z udziałem publiczności, ale w przypadku podtrzymania kary, jeśli Lech awansuje do fazy grupowej Ligi Europy, to na jedno ze spotkań stadion będzie zamknięty.

Można już także kupować bilety na mecz z Videotonem. Normalne wejściówki są w cenach 45 i 65 złotych. Wszystkie informacje o dystrybucji i sprzedaży można znaleźć na oficjalnej stronie Lecha.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments