Koszykarze AZS Politechniki Poznań przegrali u siebie z Astorią Bydgoszcz 62:73. Akademicy zajmują ostatnie miejsce w tabeli i o utrzymanie w I lidze zagrają w fazie play-out.

AZS bardzo dobrze rozpoczął spotkanie. Jeszcze na początku drugiej kwarty gospodarze prowadzili dwunastoma punktami (24:12). Zawodnicy Politechniki wielokrotnie w tym sezonie byli w stanie toczyć wyrównaną walkę jedynie na początku meczu.

Nie inaczej było tym razem. Astoria szybko przejęła inicjatywę na boisku i po pierwszej połowie był remis po 36. Rozpędzeni bydgoszczanie w trzeciej kwarcie praktycznie zapewnili sobie zwycięstwo. Przyjezdni po 30. minutach prowadzili 69:41.

Poznaniacy próbowali walczyć, ale zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary 19 porażki w 23 meczu w tym sezonie.

AZS Politechnika Poznań – Astoria Bydgoszcz 62:73 (20:10, 16:26, 13:25, 13:12)

Poznań: Michał Szydłowski 15, Maciej Rostalski 12, Mateusz Rutkowski 10, Konrad Rzeczkowski 8, Tomasz Baszak 6, Albert Krawiec 5, Michał Wielechowski 4, Piotr Janowski 2, Filip Andrzejewski 0, Wojciech Pawełczyk 0, Szymon Budnikowski 0.

Bydgoszcz: Tomasz Prostak 19, Adrian Barszczyk 12, Paweł Lewandowski 12, Dorian Szyttenholm 11, Mateusz Fatz 11, Karol Obarek 4, Tomasz Krzywdziński 4, Karol Kutta 0, Paweł Robak 0, Łukasz Frąckiewicz 0.