Jeden z najlepszych zawodników sportów chwytanych w Polsce Mateusz Juskowiak zadebiutuje w MMA podczas gali Slugfest 6, która odbędzie się 12 marca w Murowanej Goślinie. Jego pojedynek będzie walką wieczoru.

Juskowiak to multimedalista zawodów w Polsce, najważniejszych turniejów na świecie oraz uczestnik światowych finałów Abu Dhabi Combat Club. Starcie w wadze ciężkiej będzie ukoronowaniem najbardziej lokalnej karty wśród dotychczasowych gal Slugfest.

– Chcemy zaprezentować kibicom przede wszystkim lokalnych zawodników. Dla wielu będzie to pierwszy krok do zawodowych pojedynków i chcemy ich do tego jak najlepiej przygotować. Sami również chętnie będziemy sięgać po reprezentantów Murowanej Gośliny i oferować im już zawodowe kontrakty – mówi Łukasz Bosacki, jeden z organizatorów gali.

Zawodników z Murowana Goślina Team, gdzie trenerem jest Mateusz Juskowiak, takich jak Mateusz Maciejewski czy Krzysztof Mendlewski wesprą fighterzy głównie z Poznania. W klatce pojawią się zawodnicy wszystkich najważniejszych klubów MMA w stolicy Wielkopolski: Ankosu MMA, Pankrationu Poznań, Linke Gold Teamu, Kohorty Poznań, Gamenessu i innych.

– W ubiegłym roku, pomimo bardzo trudnego terminu, gdzie nałożył nam się m.in. długi weekend i finałowy mecz Ligi Mistrzów, galę MMA w Murowanej Goślinie obejrzało kilkaset osób. Teraz mamy nadzieję, że halę przy ul. Mściszewskiej wypełnimy do ostatniego miejsca – dodaje Bosacki.

Pierwsze zestawienia zawodników będą niebawem pojawiać się na facebookowym profilu gali i stronie www.slugfest.pl. Najważniejsze nazwiska poznamy na przyszłotygodniowej konferencji prasowej. Ponownie – tak jak rok temu – honorowym patronem gali będzie burmistrz Murowanej Gośliny – pan Dariusz Urbański.

Gościem specjalnym gali będzie mistrz Federacji KSW w wadze piórkowej – Artur „Kornik” Sowiński.

Bilety będą dostępne od poniedziałku.

Wybrane osiągnięcia Mateusza Juskowiaka:

Uczestnik MŚ ADCC 2011 i 2015
Mistrz Polski ADCC 2011
Mistrz Polski w Grapplingu 2012
Vice Mistrz Polski ADCC 2010
Vice Mistrz Polski ADCC 2009
Zwycięzca Super Pucharu Polski w Grapplingu 2010
Zwycięzca Pucharu Polski ADCC 2009
Brązowy medalista MP w Grapplingu 2009, 2010
5 miejsce Młodzieżowe MP w Zapasach 2009 (klasyk)
Reprezentant kadry narodowej w Grapplingu

Plakat Slugfest 6
Plakat Slugfest 6
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments