Krzysztof Chrobak
Krzysztof Chrobak - fot. lechpoznan.pl/Lech Poznań/Adam Ciereszko
Krzysztof Chrobak
Krzysztof Chrobak – fot. lechpoznan.pl/Lech Poznań/Adam Ciereszko

Lech Poznań poinformował we wtorek o zmianach na stanowisku trenera. Zgodnie z przewidywaniami pracę stracił Mariusz Rumak oraz jego asystent Jerzy Cyrak i fizjolog Marcin Andrzejewski. Tymczasowo drużynę poprowadzi Krzysztof Chrobak.

56-letni szkoleniowiec od sierpnia zeszłego roku pełni funkcję głównego trenera Akademii Dziecięcej Lecha Poznań. Wcześniej w sezonie 2012/13 był asystentem Radosława Mroczkowskiego w Widzewie Łódź. Samodzielnie prowadził natomiast Legionovię Legionowo, Znicz Pruszków, Górnik Łęczna i Polonię Warszawa.

W 2005 roku Chrobak pracował w Amice Wronki jako asystent Macieja Skorży, czyli głównego kandydata do objęcia stanowiska pierwszego trenera Kolejorza. Skorża nie może jednak do końca sierpnia podpisać umowy z żadnym klubem. Lech chciał, żeby do tego czasu pierwszy zespół prowadził Marek Bajor. Jednak ten odmówił.

Chrobak posiada licencję UEFA Pro. Co ciekawe w latach 80-tych był wicedyrektorem szkoły i prowadził lekcje matematyki, której jest magistrem. Jak długo poprowadzi pierwszy zespół? Nie wiadomo.

Lech wydał oświadczenie. Czytamy w nim, że prowadzone są rozmowy z wyselekcjonowaną grupą szkoleniowców. Ich sfinalizowanie wymaga jednak czasu.

Treść komunikatu opublikowanego na lechpoznan.pl:

Nadrzędnym celem postawionym przed sezonem sztabowi szkoleniowemu Lecha Poznań był awans do fazy grupowej europejskich pucharów. Naszym obowiązkiem było zwycięstwo, a trzecia z rzędu porażka w kwalifikacjach do Ligi Europy oznacza, że musimy wprowadzić konieczne zmiany.

Z dniem dzisiejszym pracę w klubie zakończyli trenerzy Mariusz Rumak, Jerzy Cyrak i Marcin Andrzejewski. Dziękujemy im za ich wkład w funkcjonowanie i historię klubu, w tym zdobycie dwóch tytułów wicemistrza Polski, i życzymy powodzenia w dalszej pracy.

Chcemy podjąć decyzję najlepszą dla Lecha. Rozmowy z kandydatami do objęcia funkcji trenera I drużyny wymagają czasu. Nowy sztab szkoleniowy poprowadzi trener, który będzie rozumiał filozofię klubu, budował drużynę w oparciu zarówno o profesjonalny scouting, jak i wychowanków Akademii Lecha.

Do czasu zakończenia rozmów z wyselekcjonowanymi już szkoleniowcami I drużyna będzie prowadzona przez tymczasowego trenera, którym został Krzysztof Chrobak. Niezmiennym celem długoterminowym dla drużyny pozostaje walka o mistrzostwo Polski, w krótkim terminie natomiast walka o odzyskanie zaufania u wszystkich kibiców.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
OZESZ
OZESZ
7 lat temu

Buahaha. Zarty sobie z nas robia. Tymczasowe, a pewnie zostanie na caly sezon. Tak samo bylo z Rumakiem. Mozna sie zalamac dzialaniami Rutkow. Kiedy oni w koncu zaczna dzialac z glowa?