Mariusz Rumak - fot. screen z LechTV
Mariusz Rumak - fot. screen z LechTV
Mariusz Rumak – fot. screen z LechTV

– Jestem spokojny. Zobaczymy, co przyniesie jutrzejszy dzień – powiedział trener Lecha Poznań po odpadnięciu z Ligi Europy z islandzkim Stjarnan FC. Szkoleniowiec Kolejorza nie podał się do dymisji. W piątek spotka się z władzami Lecha.

Trener Rumak nie chciał powiedzieć wprost, czy czuje się na siłach dalej pracować z zespołem. Kibice domagali się jego dymisji. On jednak nie zdecydował się na ten krok. – Niełatwo jest mnie złamać. Nie z takich opresji wychodziłem. Nie chodzi jednak o to, czy jestem na siłach prowadzić klub, tylko o to, co jest najlepsze dla Lecha, a nie dla mnie – zakończył konferencję trener Rumak.

Wcześniej szkoleniowiec Lecha opisał grę swojej drużyny w czwartkowym blamażu. – Nie da się wygrać żadnego spotkania, nie strzelając bramki, i dzisiaj taki mecz widzieliśmy. Zmiany ofensywne w drugiej połowie nic nie przyniosły, w pewnym momencie graliśmy nawet trójką obrońców. Dlatego ten mecz nie zakończył się takim wynikiem jakbyśmy chcieli. – powiedział. – Nie mam pojęcia dlaczego nie strzeliliśmy gola. Na gorąco, pół godziny po meczu, nie jestem w stanie ocenić dlaczego nie zdobyliśmy bramki – dodał trener Rumak.

Wcześniej na konferencji prasowej pojawił się trener Stjarnan Runar Pall Sigmundsson. Na początku otrzymał burzę oklasków od polskich dziennikarzy. – To był bardzo trudny mecz dla nas, dużo gry obronnej w wykonaniu mojej drużyny. IV runda kwalifikacji Ligi Europy to dla nas coś naprawdę dużego. Wiedzieliśmy, że będzie ciężko, ale wierzyliśmy w awans. Mamy silną drużynę i zawsze chcemy wygrywać. Jestem bardzo, bardzo, bardzo szczęśliwy – mówił Islandczyk.

Później z sali padło pytanie ilu piłkarzy ma profesjonalne kontrakty w Stjarnan. – Mamy czterech duńskich piłkarzy na półprofesjonalnych kontraktach, a w grupie dwudziestu pięciu zawodników, którą prowadzę, osiemnastu to nasi wychowankowie. Można powiedzieć, że nasza drużyna wywodzi się z akademii klubu – powiedział Sigmundsson.

– To wielki klub, świetni kibice na trybunach, fantastyczna atmosfera. Może kiedyś… – to z kolei odpowiedź trenera Stjarnan na pytanie czy chciałby poprowadzić Lecha.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments