Magda Linette / fot. Hiroshi Sat (jw-open.jp) 2015 Japan Women`s Open

Magda Linette świetnie zainaugurowała swoje zmagania w turnieju WTA w Montrealu. Tenisistka z Poznania pokonała w eliminacjach Sabine Lisicki 7:5, 6:2. To zwycięstwo zapewniło 24-letniej zawodniczce awans do głównej drabinki turnieju.

Sabine Lisicki to finalistka Wimbledonu z 2013 roku. Obecnie Niemka z polskimi korzeniami jest jednak daleka od formy sprzed trzech lat i zajmuje 81. miejsce w rankingu WTA. Z kolei Linette w klasyfikacji tenisistek plasuje się sześć lokat niżej.

Tenisistka ze stolicy Wielkopolski pierwszego seta rozpoczęła od przełamania Lisicki, jednak już po chwili Niemka odpowiedziała tym samym. Końcówka seta należała do Linette. 24-letnia zawodniczka przełamała swoją rywalkę w jedenastym gemie na 6:5, a następnie bez problemów wykorzystała okazję na zakończenie seta.

Tenisistka z Poznania znakomicie rozpoczęła drugą partię, wygrywając trzy gemy z rzędu i dwukrotnie przełamując Lisicki. Niemce co prawda udało się po chwili zdobyć break-pointa i wykorzystać swój serwis, jednak w końcówce Linette nie pozwoliła swojej rywalce na więcej. Ostatecznie Poznanianka wygrała cały mecz 7:5, 6:2.

To zwycięstwo zapewniło 24-letniej zawodniczce awans do głównej drabinki turnieju w Montrealu. Nie wiadomo jeszcze, z kim Linette zmierzy się w pierwszej rundzie. Tenisistka ze stolicy Wielkopolski może trafić m.in. na Samanthę Stosur, Petrę Kvitovą lub Dominikę Cibulkovą.