Magda Linette
Magda Linette - fot. bmwmalaysianopen.com

Magda Linette nie zaliczy do udanych startu Australian Open. Poznanianka wygrała zaledwie trzy gemy z Moniką Puig w meczu I rundzie turnieju w Melbourne.

Portorykanka jest ostatnio w bardzo dobrej formie. Po przegranej w finale turnieju w Sydney awansowała na 52. miejsce w rankingu WTA. Natomiast Linette przed debiutem w drabince głównej Australian Open rozegrała w tym roku tylko jedno spotkanie, które przegrała z Lucie Hradecką.

Polka tylko początek meczu miała udany. Tenisistka ze stolicy Wielkopolski w trzecim gemie przełamała rywalkę, ale Puig szybko odrobiła stratę. Przy stanie 3:3 Linette miała kolejną szansę na przełamanie. Jednak Portorykanka obroniła swój serwis, a następnie sama zdobyła breaka, a po chwili wygrała całego seta.

W drugiej partii spotkania poznanianka nie miała już nic do powiedzenia. Puig z każdą akcją grała coraz lepiej i coraz bardziej dominowała na korcie. Natomiast Linette popełniała dużo prostych błędów. Ostatecznie 22-letnia Puig wygrała 6:3, 6:0. Spotkanie trwało 62 minuty. Polka popełniła aż 34 niewymuszone błędy.

Linette zostaje w Australii, ponieważ wystartuje jeszcze w grze podwójnej. Jej partnerką będzie Alize Cornet. Polsko-francuski duet w środę w meczu I rundy zmierzy się z Ukrainkami Kateryną Bondarenko i Olgą Sawczuk.