Magda Linette i trener Izo Zunic po triumfie w Grenoble - fot. facebook.com
Magda Linette i trener Izo Zunic po triumfie w Grenoble – fot. facebook.com

Magda Linette wygrała turniej ITF Open GDF SUEZ de l’Isère w Grenoble z pulą nagród 25 tys. dolarów. Poznanianka w finale pokonała Terezę Martincovą.

Linette (141 WTA) świetnie radziła sobie na halowych kortach twardych. Rozstawiona z numerem pierwszym tenisistka ze stolicy Wielkopolski w drodze do finału nie przegrała ani jednego seta, tracąc w meczu maksymalnie sześć gemów.

Spotkanie o tytuł Terezą Martincovą było dla niej o wiele bardziej wymagające. Sklasyfikowana na 258. miejscu w rankingu WTA Czeszka prowadziła 5:3 i miała dwie piłki setowe, ale Linette zdołała odwrócić losy seta. 22-letnia poznanianka doprowadziła do tie-breaka, w którym wygrała 7:2.

Druga partia meczu także była wyrównana. Jednak Martincová okazała się lepsza o jedno przełamanie. W decydującym secie Polka nie dała żadnych szans swojej rywalce, ostatecznie pokonując Czeszkę 7:2(2), 4:6, 6:1.

Dla Linette to dziewiąty wygrany turniej na zawodowych kortach. Dotychczas triumfowała w dziewięciu zawodach rangi ITF i jednych rangi WTA 125K Series.

Data Pula nagród Miejsce Nawierzchnia Rywalka w finale Wynik
1. 7.06.2010 25 tys. dol. Szczecin, Polska Ziemna Margit Rüütel 6:2, 6:0
2. 2.08.2010 25 tys. dol. Hechingen, Niemcy Ziemna Silvia Soler-Espinosa 7:5, 3:6, 6:2
3. 9.08.2010 25 tys. dol. Versmold, Niemcy Ziemna Irina-Camelia Begu 6:2, 7:5
4. 6.09.2010 25 tys. dol. Katowice, Polska Ziemna Eva Birnerová 3:6, 6:2, 6:2
5. 24.09.2012 10 tys. dol. Prague, Czechy Ziemna Zuzana Luknárová 6:2, 7:6(7)
6. 2.12.2013 25 tys. dol. Pune, Indie Twarda Kamila Kerimbayeva 7:5, 7:6(5)
7. 13.10.2014 25 tys. dol. Goyang, Kore Płd. Twarda Renata Voráčová 6:3, 3:6, 6:3
8. 27.10.2014 125. tys. dol. Ningbo, Chiny Twarda Wang Qiang 3:6, 7:5, 6:1
9. 08.02.205 25. tys. dol. Grenoble, Francja Twarda Teraz Martincová 7:6(2), 4:6, 6:1