Magda Linette (z lewej) i Alize Cornet - fot. guangzhouopen.org
Magda Linette (z lewej) i Alize Cornet – fot. guangzhouopen.org

Magda Linette w parze z Alizé Cornet awansowały do finału gry podwójnej turnieju Guangzhou International Women’s Open. Dla poznanianki mecz o tytuł imprezy z serii WTA International to największy sukces w karierze w grze podwójnej.

W pierwszym secie do wyniku 3:3 obie pary wygrywały swoje gemy serwisowe. Pierwsze przełamanie zdobyły Azjatki, ale Linette i Cornet szybko odrobiły straty, a następnie w dziesiątym gemie miały piłki setowe. Nie wykorzystały ich, ale w tie-breaku wygrały do pięciu.

Drugiego seta Misaki Doi i Yi-Fan Xu rozpoczęły od prowadzenia 2:0. Polsko-francuski debel odrobił straty, a następnie przy stanie 5:3 miał piłkę meczową. Japonka i Chinka obroniły się i wyrównały na 5:5. O wyniku seta znowu zadecydował tie-break, w którym Linette i Cornet przegrywały już 3:5, ale zdobyły cztery punkty z rzędu, wygrywając ostatecznie spotkanie 7:6(5), 7:6(5).

Sobota będzie bardzo pracowitym dniem dla Francuzki. Cornet najpierw wystąpi w finale singla, a następnie w parze z Linette powalczy o tytuł w deblu. 22-letnia tenisistka ze stolicy Wielkopolski jeszcze nigdy nie grała w finale gry podwójnej tak dużego turnieju.

Guangzhou International Women’s Open, Kanton – Chiny
pula nagród: 500 tysięcy dolarów, korty twarde

półfinał gry podwójnej

Magda Linette (Polska), Alizé Cornet (Francja) – Misaki Doi (Japonia), Yi-Fan Xu (Chiny) 7:6(5), 7:6(5)