Magda Linette dołączyła do Drużyny Szpiku / fot. facebook.com/druzynaszpiku

Magda Linette dołączyła do grona wolontariuszy działających jako Drużyna Szpiku. Poznańska tenisistka to kolejny sportowiec z Wielkopolski, który wspiera chorych na nowotwór kości.

Drużyna Szpiku bezinteresownie działa na rzecz walki z chorobami nowotworowymi krwi, w szczególności z białaczką, poprzez oddanie szpiku, organizowanie zbiórek krwi oraz kampanie społeczne. Ostatnio logo Drużyny można było zobaczyć na koszulkach uczestników poznańskiego maratonu czy zawodników Kolejorza w meczu rewanżowym eliminacji do Ligi Mistrzów z FC Basel.

Kapitanem Drużyny został były zawodnik Lecha Poznań Piotr Reiss. Teraz do teamu dołączyła Magda Linette. Tenisistka jest kolejną gwiazdą sportu, która postanowiła zasilić szeregi wolontariuszy. Osoby, które chciały dowiedzieć się od Magdy, dlaczego dołączyła do Drużyny Szpiku, mogły to zrobić w sobotę podczas spotkania z drugą rakietą Polski w Centrum Tenisowym Arena w Poznaniu.

Poza Reissem i Linette w skład Drużyny Szpiku wchodzą takie gwiazdy sportu jak młociarz Szymon Ziółkowski, szablistka Bogna Jóźwiak czy wioślarka Julia Michalska.

Więcej o Drużynie Szpiku na facebook.com/druzynaszpiku

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments