Łukasz Trałka - fot. Irek Pindral

Łukasz Trałka w czwartkowym meczu Ligi Europy z Belenenses doznał kontuzji stawu skokowego. Kapitan zespołu nie zagra w najbliższym ligowym spotkaniu z Jagiellonią Białystok, a jego przerwa w grze potrwa od dwóch do czterech tygodni.

Trałka miał dużego pecha w starciu z Portugalczykami z Belenenses. Jeszcze w pierwszej połowie w narożniku boiska podczas pojedynku z jednym z rywali źle stanął na murawie i potrzebna była interwencja sztabu medycznego. Po kilku minutach kapitan wrócił na boisko, ale widać było, że nie jest w pełni sił, wyraźnie kulał.

Na drugą połowę meczu już nie wyszedł, a zastąpił go Karol Linetty. Na konferencji prasowej po spotkaniu trener Maciej Skorża powiedział, że pomocnik doznał kontuzji stawu skokowego, ale badania zostaną przeprowadzone w piątek i wtedy okaże się jak poważny jest to uraz.

Teraz już wiadomo, że Trałkę czeka raczej dłuższa przerwa w grze. – Jedynym kontuzjowanym zawodnikiem po ostatnim meczu jest Łukasz Trałka. Jego przerwa potrwa od dwóch do czterech tygodni. Kontuzja Łukasza wygląda niestety na dość poważną. Już w trakcie drugiej połowy meczu zaczęliśmy wspólnie z fizjoterapeutami działać i dzisiaj będziemy te działania kontynuować. Jego występ z Jagiellonią Białystok oraz w kolejnych spotkaniach stoi pod dużym znakiem zapytania – powiedział w piątek szef sztabu medycznego Lecha, dr Krzysztof Pawlaczyk.

Kontuzje stawu skokowego to przekleństwo lechitów w tej rundzie. Darko Jevtić dopiero co taki uraz wyleczył, ale jeszcze nie wrócił do kadry meczowej, Marcin Robak również powoli wraca do zdrowia po nim. We wtorek staw skręcił nowy nabytek Maciej Gajos, ale on dość szybko wraca do zdrowia i być może w przyszłym tygodniu wróci do zajęć.

– Maciej Gajos to bardzo charakterny chłopak. Zrobił ogromny postęp i cały czas ciężko pracuje z fizjoterapeutami, a jego stan zdrowia z dnia na dzień jest coraz lepszy. Mamy nadzieję, że pomocnik będzie już gotowy do gry w przyszłym tygodniu – mówił dr Krzysztof Pawlaczyk.

źródło: lechpoznan.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments