Marcin Robak po zdobyciu zwycięskiej bramki w meczu z Lechią Gdańsk - fot. Irek Pindral

Lech Poznań wygrał z Victorią Września 9:0 w pierwszym meczu kontrolnym podczas przygotowań do nowego sezonu. Trzy bramki zdobył Marcin Robak.

Sobotnie spotkanie było częścią obchodów 85-lecia istnienia Victorii. Na stadionie i wokół niego była piknikowa atmosfera oraz trwała dobra zabawa. Jednak poznaniacy potraktowali to spotkanie w stu procentach na poważnie.

W Wrześni nie zagrali tylko kadrowicze: Karol Linetty, Tamas Kadra oraz Paulus Arajuuri. W składzie zabrakło również Radosława Majewskiego oraz Macieja Makuszewskiego. Nowy pomocnik „Kolejorza” miał tego samego dnia swój ślub.

Oprócz wspomnianych zawodników trener Jan Urban wystawił bardzo mocny skład. Z nowych piłkarz na drugą połowę wyszli bramkarz Matus Putnocky oraz obrońca Lasse Nielsen.

Lech nie dał czwartoligowej Victorii żadnych szans. Już w 9. minucie Szymon Pawłowski otworzył wynik spotkania. Następnie dwukrotnie trafił do siatki rywali Dawid Kownacki. Na początku drugiej połowy na 4:0 podwyższył Marcin Robak. Warto podkreślić, że 33-letni napastnik przebywał na boisku tylko 45 minut.

Kolejne gole zdobył Kebba Ceesay oraz Kamil Jóźwiak. Następnie Robak skompletował hat-tricka, a wynik spotkania na 9:0 ustalił Kamil Jóźwiak.

Victoria Września – Lech Poznań 0:9 (0:3)

Bramki: 0:1 Pawłowski (9.), 0:2 Kownacki (33.), 0:3 Kownacki (39.), 0:4 Robak (50.), 0:5 Ceesay (53.), 0:6 Jóźwiak (62.), 0:7 Robak (72.), 0:8 Robak (78.), 0:9 Jóźwiak (88.)

Lech Poznań: Jasmin Burić (46. Matus Putnocky) – Tomasz Kędziora (46. Kebba Ceesay), Maciej Wilusz, Dariusz Dudka (46. Lasse Nielsen), Robert Gumny (46. Dariusz Formella) – Łukasz Trałka (46. Jan Bednarek), Abdul Aziz Tetteh – Kamil Jóźwiak, Maciej Gajos, Szymon Pawłowski – Dawid Kownacki (46. Marcin Robak).