Lech Poznań

W ostatnim meczu sezonu Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Legią Warszawa 0:2. Bramki zdobyli Ivica Vrdoljak z karnego oraz Bartosz Bereszyńskiego.

Spotkanie pomiędzy Legią a Lechem po raz kolejny rozczarowało. Nie brakowało walki oraz agresywności. Co chwila dochodziło do spięć. Jednak jakości piłkarskiej było w tym bardzo mało. Obie drużyny grały niedokładnie i nie potrafiły stworzyć stuprocentowych sytuacji bramkowych.

Kolejorz przez cały mecz ani razu na poważnie nie zagroził bramce gospodarzy. Poznaniacy wprawdzie nie mieli problemów z przedostaniem się przed pole karne Legii, ale w najważniejszych momentach wybierali tylko złe decyzje. Zawiódł zwłaszcza Kasper Hämäläinen. Fiński pomocnik był kompletnie niewidoczny na boisku.

W pierwszej połowie najlepszą sytuację miał Tomasz Jodłowiec. Pomocnik Legii ładnym zwodem oszukał Krzysztofa Kotorowskiego, który minął się z piłką, ale Hubert Wołąkiewicz w porę zainterweniował.

Na początku drugiej części spotkania sędzio Minoru Tojo podyktował rzut karny dla mistrzów Polski. Arbiter z Japonii podjął kontrowersyjną decyzję. Karol Linetty z bliska został trafiony piłką w rękę, ale w żaden sposób nie mógł się przed tym uchronić. Jedenastkę pewnie wykonał Ivica Vdorljak. Zawodnicy Legii ustawili mu szpaler pod sektorem kibiców Lecha. Aluzja była oczywista.

Podopieczni trenera Mariusz Rumaka zaczęli grać szybciej. Kilka rajdów w swoim stylu przeprowadził Szymon Pawłowski, a wprowadzony w przerwie Mateusz Możdżeń dobrze włączał się do akcji ofensywnych.

Nadzieję na dobry wyniki zostały rozwiane w 85. minucie. Wtedy to fatalny błąd popełnił Marcin Kamiński, który potknął się przy podaniu do Kotorowskiego. Piłkę obrońcy Lecha zabrał Bartosz Bereszyński. Były zawodnik Kolejorza pewnym lobem umieścił piłkę w bramce. W tej sytuacji o wiele lepiej mógł się zachować Kotorowski. Bramkarz Kolejorza jednak ani nie cofnął się do bramki, ani nie zaatakował ostro Bereszyńskiego.

Legia Warszawa – Lech Poznań 2:0 (0:0)

Bramki: Ivica Vrdoljak (48. – rzut karny), Bartosz Bereszyński (85.).

Legia: Dušan Kuciak – Bartosz Bereszyński, Inaki Astiz, Jakub Rzeźniczak, Tomasz Brzyski, Tomasz Jodłowiec, Ivica Vrdoljak, Michał Żyro, Ondrej Duda (75. Helio Pinto), Michał Kucharczyk (68. Jakub Kosecki), Marek Saganowski (97. Orlando Sa).

Lech: Krzysztof Kotorowski – Tomasz Kędziora (46. Mateusz Możdżeń), Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez – Łukasz Trałka, Karol Linetty – Gergo Lovrencsics (55. Daylon Claasen), Kasper Hämäläinen (87. Dawid Kownacki), Szymon Pawłowski – Łukasz Teodorczyk.

Żółte kartki: Jakub Rzeźniczak, Tomasz Jodłowiec – Luis Henriquez, Tomasz Kędziora, Karol Linetty, Łukasz Trałka.

Sędzia: Minoru Tojo (Japonia).

Widzów: 29741.