Lech Poznań przegrał z czwartą drużyną kazachskiej Premier Ligi Ordabasami Szymkent 1:2 w pierwszym meczu kontrolnym podczas przygotowań do rundy wiosennej. Bramkę dla Kolejorza zdobył Kasper Hämäläinen.

Drużyna z Szymkentu wyszła na prowadzenie w 22. minucie, kiedy to Daurienbiek Tażymbietow wykorzystał fatalny błąd Krzysztofa Kotorowskiego, któremu piłka wypadła z rąk wprost pod nogi napastnika rywali. Lechici już 120 sekund później doprowadzili do wyrównania.

Dawid Kownacki przeciął fatalne wybicie bramkarza Ordabasów, a następnie piłka trafiła pod nogi Hämäläinen, który ładny strzałem zdobył bramkę. Wynik spotkania został ustalony w 52. minucie. Po faulu Luisa Henriqueza w polu karnym jedenastkę pewnie wykorzystał Azat Nurgalijew.

Trener Maciej Skorża przeciwko drużynie z Kazachstanu wystawił dwie jedenastki, zatem każdy z zawodników rozegrał po 45 minut. Debiut zaliczyli bramkarz Mateusz Lis oraz Węgier David Holman. Szkoleniowiec Lecha nie skorzystał tylko z Macieja Wilusza i Szymona Pawłowskiego. Obaj nie są jeszcze w pełni zdrowia. Nie grał także Zaur Sadajew, który dotarł do Turcji dopiero w piątek.

Lech Poznań – Ordabasy Szymkent 1:2 (1:1)

Bramki: Kasper Hämäläinen (24.) – Daurienbiek Tażymbietow (22.), Azat Nurgalijew (52. – karny).

Lech Poznań: (I połowa) 27. Krzysztof Kotorowski – 4. Tomasz Kędziora, 35. Marcin Kamiński, 40. Jan Bednarek, 3. Barry Douglas – 6. Łukasz Trałka, 22. Jakub Serafin – 15. Niklas Zulciak, 19. Kasper Hämäläinen, 28. Dariusz Formella – 24. Dawid Kownacki.

(II połowa) 36. Mateusz Lis – 18. Jakub Zagórski, 23. Paulus Arajuuri, 32. Antonijs Cernomordijs, 25. Luis Henriquez – 16. Darko Jevtić, 17. Szymon Drewniak – 11. Gergo Lovrencsics, 20. David Holman, 77. Muhamed Keita – 14. Vojo Ubiparip.