Kozice Poznań / fot. Irek Pindral

Kozice Poznań pokonały u siebie MMKS Podhale Nowy Targ 2:1 w meczu grupy B Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. Dzięki wygranej poznanianki objęły prowadzenie w tabeli.

Spotkanie lepiej rozpoczęły zawodniczki z Nowego Targu, które po bramce Anny Podlipni w 37. minucie objęły prowadzenie. Jednak już 40 sekund później był remis po golu strzelonym przez Annę Prolisko. Na kolejne trafienie czekaliśmy do trzeciej tercji. W 51. minucie wynik spotkania na 2:1 dla Kozic ustaliła Weronika Pospieszna.

Dla poznanianek była to trzecia wygrana z rzędu. W niedzielę 7 lutego obie drużyny ponownie zmierzą się na lodowisku im. Witalisa Ludwiczaka. Początek meczu o godzinie 13:10.

PTH Kozice Poznań – MMKS Podhale Nowy Targ 2:1