Magda Linette - fot. Bakhtiyar Gurbanov - bakucup.azs

Magda Linette pokonała Ludmiłę Kiczenok w drugiej rundzie turnieju WTA w Kuala Lumpur. Poznanianka pokazała bardzo dobry tenis i oddała swojej rywalce tylko trzy gemy.

Z powodu opadów deszczu mecz trwał kilka godzin. Po raz pierwszy spotkanie zostało przerwane już przy stanie 1:1, ale po pięciu minutach przerwy zawodniczki wznowiły grę. Linette (124 WTA) rozpoczęła od przełamania Kiczenok (192 WTA). W szóstym gemie serwująca Kiczenok prowadziła już 40-0. Jednak Linette nie pozwoliła swojej rywalce na więcej. Polka zdobyła pięć punktów z rzędu i wygrała pierwszego seta 6:1.

W drugiej partii spotkania poznanianka nadal dominowała na korcie. Kiczenok natomiast nie mogła liczyć na swoją najmocniejszą broń, czyli serwis. Linette ostatecznie wygrała 6:1, 6:2. W ćwierćfinale Polka zmierzy się z rozstawioną z dwójką Shuai Zhang (45 WTA) lub z grającą z „dziką kartą” Ling Zhang (318 WTA).

Dla Linette awans do 1/4 turnieju w Kuala Lumpur z pulą nagród 250 tysięcy dolarów to drugi najważniejszy wynik w karierze po zeszłorocznym półfinale Baku Cup.