Martin Muia Mukule z Kenii wygrał 6. Poznań Półmaraton. Wśród kobiet najlepsza była jego rodaczka Lucy Njeri Macharia. Do półmaratonu przystąpiło ponad sześć tysięcy uczestników. To nowy rekord poznańskiego biegu.

Zwycięzca tegorocznej edycji przybiegł na metę w czasie 1:03:29. Mukule najlepiej finiszował z grupy Kenijczyków, którzy zdominowali niedzielny bieg. Najlepszy z Polaków był Piotr Humerski – 1:13:23. Reprezentant Grodziskiego Klubu Biegacza wśród mężczyzn zajął piąte miejsce, ale na metę wbiegł jako siódmy.

Wśród pań najlepsza okazała się jego rodaczka Macharia Lucy Njeri, która uzyskała czas 1:11:10, a w zeszłym roku ustanowiła rekord trasy 1:10:26. Najlepsza Polka Joanna Susmanek z Tribiton Team z czasem 1:27:22 zajęła piątą pozycję.

W półmaratonie nie wystartowali niestety najlepsi polscy biegacze. Wszystkie wyniki można zobaczyć pod tym linkiem http://www.6pp.sts-timing.pl/