Katarzyna Piter - fot. facebook.com/KatarzynaPiter
Katarzyna Piter - fot. facebook.com/KatarzynaPiter
Katarzyna Piter – fot. facebook.com/KatarzynaPiter

Katarzyna Piter i Ukrainka Maryna Zaniewska pokonały po mistrzowskim tie-breaku austriacko-słoweńską parę Sandra Klemenschits – Andreja Klepač w półfinale turnieju w Marrakeszu o puli nagród 250 tysięcy dolarów. Dla poznanianki to trzeci w karierze finał debla w zawodach rangi WTA.

Piter i Zaniewska nieudanie rozpoczęły mecz. Zostały przełamane w czwartym gemie na 1:3. Jednak od stanu 2:4 polsko-ukraiński duet przejął inicjatywę na korcie i wygrał cztery gemy z rzędu. W drugim secie Klemenschits oraz Klepač po objęciu prowadzenia 4:0, nie popełniły już błędu z początku spotkania, i nie dały sobie odebrać zwycięstwa.

Rozstawiona z numerem drugim para doprowadziła do super tie-breaka. W decydującej partii meczu lepsze były Piter i Zaniewska, które po wykorzystaniu pierwszego meczbola wygrały ostatecznie 6:4, 3:6, 10-4.

W Marrakeszu poznanianka po raz trzeci w swojej karierze zagra w finale gry podwójnej w turnieju z cyklu WTA. Wcześniej Piter w parze z Kristiną Mladenović w 2011 roku przegrały w Kopenhadze. Natomiast rok temu Polka i Francuzka triumfowały w Palermo.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments