Katarzyna Piter - fot. rioopen.com - João Pires / FotoJump
Katarzyna Piter – fot. rioopen.com – João Pires / FotoJump

Katarzyna Piter wygrała w trzech setach z Niemką Diną Pfizenmaier i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Rio Open (pula nagród 250 tys.). W kolejnym meczu poznańska tenisistka zmierzy się z rozstawioną z numerem jeden Klarą Zakopalovą.

Po dwóch rozegranych gemach pojedynek Piter (110 WTA) z Pfizenmaier (88 WTA) z powodu opadów deszczu został przerwany na ponad dwie godziny. Po powrocie na kort 23-letnia Polka radziła sobie bardzo dobrze. Prowadziła już 5:3 i 40:0. Niemka nie poddała się jednak i wygrała pierwszego seta 7:5.

Rezultat ten podziałał na Piter mobilizująco. Poznanianka kolejną partię wygrała 6:3. Natomiast w decydującym secie oddała Pfizenmaier tylko jednego gema. W meczu o półfinał Piter zmierzy się z turniejową jedynką Klarą Zakopalovą (35 WTA). Czeszka w drugiej rundzie wygrała z Hiszpanką Silvią Soler-Espinosą 6:4, 6:1.