Jan Urban - fot. Irek Pindral

Lech Poznań w poniedziałek zakończył współpracę z trenerem Janem Urbanem. Taką informację podano na oficjalnej stronie klubu w specjalnym komunikacie zarządu. Nazwisko nowego szkoleniowca zostanie ogłoszone na konferencji prasowej we wtorek o godzinie 13.

Lech aktualnie ma za sobą passę czerech meczów bez porażki (trzy zwycięstwa i remis). To jednak nie pomogło w zachowaniu posady trenerowi Urbanowi.

Decyzja prawdopodobnie zapadła już wcześniej, w momencie kiedy Kolejorza zamykał ligową tabelę po katastrofalnym początku sezonu. Zarząd klubu czekał tylko na przerwę reprezentacyjną, by dać nowemu szkoleniowcowi więcej czasu na poznanie drużyny.

Urban prowadził Lecha w sumie w 44 meczach, wygrał z nich 21, 8 zremisował i 15 przegrał (bilans bramek 52-44). Zdobył z klubem Superpuchar Polski w tym sezonie, był finalistą Pucharu Polski w ubiegłym. Największym sukcesem szkoleniowca było zwycięstwo z Fiorentiną 2:1 na wyjeździe w fazie grupowej Ligi Europy.

Nazwisko nowego trenera poznamy we wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej o godzinie 13. Prawdopodobnie będzie nim Chorwat Nenad Bjelica, co zdają się potwierdzać zarówno austriackie, jak i polskie media. Stuprocentową pewność będziemy mieć jednak jutro.

Komunikat Zarządu KKS Lech Poznań

Zarząd KKS Lech Poznań podjął decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem Janem Urbanem.

Trener Jan Urban wypełnił powierzoną mu misję, wyprowadził zespół z trudnej sytuacji, zdobył Superpuchar i był finalistą Pucharu Polski, umiejętnie prowadził młodych zawodników w I drużynie za to jesteśmy Mu bardzo wdzięczni.

Lech potrzebuje nowych impulsów, tak I drużyna, jak i cały Klub, chcemy stawiać sobie nowe cele i je osiągać, chcemy determinacji i mentalności zwyciężania w każdym meczu, chcemy dawać radość z gry Kolejorza naszym kibicom.

Zarząd KKS Lech Poznań

źródło: lechpoznan.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments