Iwona Matkowska - fot. youtube.com/WrestlingTV
Iwona Matkowska - fot. youtube.com/WrestlingTV
Iwona Matkowska – fot. youtube.com/WrestlingTV

Iwona Matkowska została wicemistrzynią świata w zapasach w kategorii do 48 kilogramów. Srebrny medal zdobyty w Taszkiencie to największy sukces zawodniczki Grunwaldu Poznań w karierze.

32-letnia zapaśniczka od początku turnieju prezentowała się bardzo dobrze. W 1/16 finału pokonała przez przewagę techniczną Niemkę Jaqueline Saskią Schellin. Następnie pochodząca z Żar zawodniczka wygrała 6:1 z Rumunką Emilią Aliną Vuc. W ćwierćfinale sędziowie po raz drugi zakończyli pojedynek Polki przed czasem, a z turniejem pożegnała się Meksykanka Mariana Diaz Munoz.

Matkowska potwierdziła świetną formę w walce półfinałowej, w której zwyciężyła nad Mariją Stadnyk z Azerbejdżanu. Wicemistrzyni olimpijska z Londynu prowadziła, ale ostatecznie przegrała 3:5. W finale zawodniczka poznańskiego Grunwaldu musiała uznać wyższość Japonki Eri Tosaki. Polka udanie rozpoczęła walkę od akcji za dwa punkty. Niestety później obrończyni tytułu sprzed roku przejęła inicjatywę na macie i pewnie wygrała 10:2.

Matkowska w swojej karierze jeszcze nigdy nie osiągnęła takiego sukcesu. W 2006 roku zdobyła brązowy medal mistrzostw świata, w 2012 roku wygrała mistrzostwa Europy, a siedem lat wcześniej była wicemistrzynią Starego Kontynentu. Oprócz wspomnianych sukcesów ma na koncie również trzy brązowe medale mistrzostw Europy (2008, 2010, 2011).

Walka finałowa w kategorii do 48 g Eri Tosaki – Iwona Matkowska od 22:06
Ceremonia medalowa od 59:11

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments