Internetowy Klub Piłkarski Olimpia Poznań zdominował rozgrywki B klasy!

„W ubiegły weekend zakończyliśmy zmagania w rundzie jesiennej B Klasy gr. 1. Bez dwóch niekwestionowanym liderem rozgrywek została IKP Olimpia Poznań, która ze sporą przewagą plasuje się na pozycji lidera.

IKP Olimpia Poznań jest zupełnie nowym klubem powstałym w 2016 roku. Zawodnicy zespołu na pierwszych zajęciach spotkali się w sierpniu, ale mimo tego, w pierwszych meczach pokazali, że będą liczyć się w walce o awans do A Klasy. Zespół prowadzony przez trenera Dariusza Gajowieckiego w inauguracyjnym meczu wygrał na wyjeździe 2-0 z Piastem Łubowo, by tydzień później rozgromić Jadwiżańskiego KS Poznań aż 30-0!

Kolejne mecze to kolejne zwycięstwa. IKP Olimpia Poznań pierwsze punkty straciła dopiero w 5. kolejce, w której zremisowała na wyjeździe 1-1 z Lotnikiem Poznań. Jak się później okazało – to była jedyna drużyna, która nie przegrała jesienią z Olimpią w rozgrywkach ligowych. Podopieczni trenera Dariusza Gajowieckiego niemal w każdym meczu wygrywali przekonywująco, dzięki czemu rundę jesienną zakończyli na fotelu lidera.

Na końcowy wynik na pewno miała wpływ trójka zawodników, która znalazła się na czele klasyfikacji strzelców. 24 bramki jesienią zdobył Marcin Daniel, natomiast po szesnaście trafień na koncie mają Sławomir Urbaniak i Błażej Budasz. Na słowa uznania zasługuje również linia defensywna z bramkarzem Kamilem Lesińskim na czele, bowiem w trzynastu meczach dali sobie wbić tylko osiem goli.

Głównym celem Olimpii Poznań jest awans do kolejnej fazy rozgrywkowej. To jednak nie koniec, ponieważ na wiosnę ruszy również specjalny program umożliwiający zarządzanie klubu przez internautów. Gracze będą tym samym decydować o wyjściowej jedenastce, ustawieniu zespołu, czy wykonawcach stałych fragmentów gry”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments