Gergö Lovrencsics i Denis Thomalla to zawodnicy, którzy po sezonie 2015/16 nie będą już grali w Lechu Poznań. Pierwszy jest jeszcze w drużynie, drugi zaś obecnie przebywa na wypożyczeniu w niemieckim 1. FC Heidenheim.

– Gergö Lovrencsics nie będzie w przyszłym sezonie grał w barwach Lecha Poznań – czytamy na oficjalnej stronie siedmiokrotnego mistrza Polski. Węgier odejdzie ze stolicy Wielkopolski w lipcu po wygaśnięciu obowiązującego kontaktu.

Los 27-letniego skrzydłowego był przesądzony po tym jak zawodnik nie chciał przedłużyć obowiązującej umowy. Nowy kontrakt zapewniał Gergö zarobki o 20% niższe niż dotychczas, na co piłkarz nie wyraził zgody. O odejściu po obecnych rozgrywkach donosił wcześniej portal rangado.hu, a teraz informację potwierdził sam klub. Piłkarzem mocno zainteresowany jest mistrz Węgier Ferencvaros Budapeszt.


Dennis Thomalla przebywający obecnie na wypożyczeniu w 1. FC Heidenheim najprawdopodobniej nie wróci do Poznania. Klub z 2. Bundesligi, którego barwy teraz reprezentuje chce skorzystać z prawa pierwokupu zawodnika od Kolejorza. Przynajmniej takie informacje przekazał lokalnej prasie przewodniczący rady nadzorczej drugoligowca Holger Sanwald.

Napastnik dotychczas dla niemieckiego zespołu strzelił trzy bramki i zanotował dwie asysty w dziewięciu spotkaniach. Wcześniej trzynastokrotnie wystąpił na boiskach Ekstraklasy w niebieskiej koszulce Lecha.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments