Daria Marcianiak (Poznań City Center AZS) - fot. Wojciech Klepka
Daria Marcianiak (Poznań City Center AZS) – fot. Wojciech Klepka

Takie wyczyny indywidualne nie zdarzają się często. Daria Marciniak w sobotnim meczu z ŁKS SMS Łódź zapisała na swoim koncie 26 punktów oraz 25 zbiórek. 20-letnia zawodniczka poprowadziła Poznań City Center AZS do zwycięstwa 66:59.

Sobotnie spotkanie już od początku zapowiadało się wyjątkowo dla Darii Marciniak. Utalentowana silna skrzydłowa lub środkowa w trzeciej minucie gry po raz pierwszy od dwóch lat trafiła w lidze zza linii 6,75 m. Reszta drużyny również nie zawodziła i Akademiczki szybko wyszły na prowadzenie 14:6, a następnie 18:11. Ostatecznie po pierwszej kwarcie było 20:17 dla poznanianek.

Drugą część spotkania AZS rozpoczął imponująco. Pod tablicami królowały Marciniak oraz Patrycja Szelągowska, a dzięki trójkom Kingi Woźniak, Agaty Siwińskiej i Marii Adamczak koszykarki ze stolicy Wielkopolski na 3,5 minuty przed przerwą wygrywały 37:21. W tym momencie trener Ryszard Barański wpuścił na boisko zawodniczki rezerwowe. Błędy słabszego składu wykorzystał ŁKS, który na koniec drugiej kwarty przegrywał już tylko 32:39.

Szkoleniowiec Akademiczek przeciwko ostatniej drużynie I ligi dał zdecydowanie więcej czasu na parkiecie zawodniczkom, które w dotychczasowych meczach nie miały zbyt wielu szans na grę. Spowodowało to, że w wielu momentach jego zespołowi brakowało zgrania.

Na początku drugiej połowy obie drużyny przez kilka minut gry zdobyły w sumie zaledwie pięć punktów. AZS złapał ponownie dobry rytm po trójce Karoliny Budeń i przed ostatnią częścią spotkania prowadził 55:43. Wydawało się, że poznanianki odniosą pewne zwycięstwo. Nic z tego. Kibice Akademiczek po raz kolejny dostali sporo emocji w ostatnich sekundach spotkania.

Na dwie minuty przed końcem meczu gospodynie wygrywały 62:54, ale już 60 sekund później po celnym rzucie Angeliki Zarańskiej zza linii 6,75 m ŁKS miał już tylko trzy punkty straty. Na szczęście w końcówce spotkania kolejny raz w tym sezonie kapitan drużyny Kinga Woźniak zapewniła swojej drużynie zwycięstwo. Ostatecznie Poznań City Center AZS wygrał 66:59.

W sobotę aż dwie wysokie zawodniczki ze stolicy Wielkopolski zanotowały double-double. Oprócz wspomnianych 26 punktów i 25 zbiórek Darii Marciniak, po 10 zbiórek i punktów zapisała na swoim koncie także Patrycja Szelągowska. Blisko tego osiągnięcia była również Kinga Woźniak, która rozdała 10 asyst i zdobyła 7 punktów.

Poznań City Center AZS – ŁKS SMS Łódź 66:59 (20:17, 19:15, 16:11, 11:16)

PCC AZS: Daria Marciniak 26 (25 zbiórek), Patrycja Szelągowska 10 (10 zbiórek), Kinga Woźniak 7 (10 asyst), Magdalena Wojdalska 7, Karolina Budeń 5, Kinga Banach 4, Agata Siwińska 3, Maria Adamczak 3, Elżbieta Giedrojć 1, Marcelina Pawlikowska 0, Paulina Adamowicz 0, Joanna Rzeszutek 0.

ŁKS: Angelika Zarańska 17, Monika Łopińska 16, Adrianna Gajos 9, Jagoda Kowalczyk 6, Sara Kaczmarek 2, Zuzanna Gortat 0, Natalia Wiaderkiewicz 0, Inga Surowiecka 0, Martyna Pacześ 0.