Europejski Festiwal Szermierki

SPORT – KULTURA – EDUKACJA – już po raz dziewiąty takie hasło towarzyszyć będzie Europejskiemu Festiwalowi Szermierki – IX Memoriałowi Fechtmistrza Jana Nowaka. Wydarzenie odbędzie się 4-5 czerwca w Poznaniu i zgromadzi blisko pół tysiąca florecistów z całej Europy.

W ramach Memoriału Fechtmistrza Jana Nowaka do walk staną zawodnicy w czterech kategoriach wiekowych: do lat dziewięciu, jedenastu, trzynastu i piętnastu. W turnieju spodziewany jest udział dzieci i młodzieży z co najmniej 15 państw, m.in.: Francji, Włoch, Irlandii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Łotwy i Ukrainy.

W sobotę na szermierczych planszach w Hali Sportowej UAM przy ul. Zagajnikowej 9 zmierzą się młode florecistki, natomiast w niedzielę do rywalizacji staną floreciści. Oficjalne otwarcie wydarzenia zaplanowano na 4 czerwca o godz. 11:00. W ramach Festiwalu rozegrane zostaną również międzynarodowe zawody weteranów w trzech broniach – w szpadzie, w szabli i we florecie oraz Mistrzostwa Szermierczego Przedszkola, czyli minizawody szermiercze dla dzieci w wieku 4-8 lat.

Europejski Festiwal Szermierki to nowatorskie wydarzenie, łączące elementy sportu
z wydarzeniami kulturalnymi. W Poznaniu odbędzie się po raz dziewiąty, a jego główną ideą jest promowanie szermierki, zwłaszcza wśród najmłodszych dzieci. Impreza jest również upamiętnieniem postaci Jana Nowaka – wybitnego fechtmistrza i współzałożyciela sekcji szermierczej Klubu Sportowego ,,Warta”, która w ubiegłym roku świętowała jubileusz
70-lecia swego istnienia.

Organizatorem imprezy jest Klub Sportowy „Warta” Poznań, a jej partnerami: Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania, Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Szermierki, Wielkopolski Okręgowy Związek Szermierczy.

Wstęp na wszystkie wydarzenia związane z Festiwalem jest wolny. Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej: www.efencingfestival.pl

źródło: informacja prasowa

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments