Enea AZS Poznań / fot. Irek Pindral

Koszykarki Enea AZS Poznań po raz drugi pokonały Lidera Pruszków i tym samym awansowały do półfinału I ligi. Zmierzą się w nim z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

„Akademiczki” po wygranej u siebie 69:50 pojechały do Pruszkowa w dobrych nastrojach. Przed meczem Kinga Woźniak mówiła, że problemem może być przystosowanie się do hali. Jednak poznanianki nie miały większych problemów ze zdobywaniem punktów.

AZS świetnie rozpoczął mecz i po dziesięciu minutach gry prowadził 19:8. Natomiast w drugiej kwarcie podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego dopadł kryzys. Zawodniczki ze stolicy Wielkopolski zdobyły zaledwie pięć punktów, co spowodowało, że po pierwszej połowie miały już tylko minimalną przewagę 24:20.

Po przerwie wszystko wróciło już do normy. Poznanianki znowu regularnie trafiały do kosza i kontrolowały przebieg spotkania. W czwartej kwarcie ponownie miały dwucyfrowe prowadzenie. Ostatecznie AZS wygrał 55:48, a w rywalizacji w II rundzie play-off był lepszy 2:0.

Drużyna trenera Barańskiego miała w sobotę 16 strat oraz pokazała się z dobrej strony w defensywie. Lider oddał przez całe spotkanie zaledwie 43 rzuty, to 10 mniej niż AZS. Pruszkowianki były lepsze w zbiórkach 31:27, ale nie zdobyły ani jednego punktu z drugiej szansy. AZS miał ich 12.

Teraz „Akademiczki” czeka rywalizacja w półfinale I ligi koszykówki kobiet. Zmierzą się w nim z Ostrovią Ostrów Wielkopolski, która wyeliminowała Mon-Pol Płock.

PTS Lider Pruszków – Enea AZS Poznań 48:55 (8:19, 12:5, 14:16, 14:15)

Pruszków: Anna Dąbek 12, Jolanta Nowocin 11, Klaudia Babecka 9, Zuzanna Wrzesień 6, Kamila Petryka 4, Aleksandra Mysińska 3, Agata Pacuszka 2, Katarzyna Agnieszczak 1, Anna Karasek 0.

Poznań: Aleksandra Pietraszek 13, Daria Marciniak 11, Kinga Woźniak 9, Elżbieta Giedrojć 8, Iwona Płóciennik 6, Karolina Budeń 5, Kinga Banach 3, Magdalena Wojdalska 0, Wioletta Wiśniewska 0, Paulina Adamowicz 0.