Koszykarki Enei AZS Poznań pokonały u siebie UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 64:51 w meczu decydującym o awansie do II rundy fazy play-off.

Środowe spotkanie miało bardzo wysoką stawkę. Obie drużyny miały po jednym zwycięstwie na koncie w rywalizacji między sobą i porażka oznaczała koniec gry o awans do Tauron Basket Ligi Kobiet.

Poznanianki bardzo dobrze rozpoczęły mecz. Po pierwszej kwarcie prowadziły 22:14, a w drugiej części spotkania podwyższyły prowadzenie na 40:29. Od tego momentu ich wygrana była niemal pewna. Jednak w koszykówce wszystko może się zmienić w kilka minut.

Trzecia kwarta to była męczarnia. AZS zdobył zaledwie 6 punktów, ale drużyna z Aleksandrowa Łódzkiego była także bardzo nieskuteczna. Na sześć minut przed końcem „Akademiczki” prowadziły zaledwie 50:43.

Poznanianki szybko rozwiały nadzieje przyjezdnych na wygraną. Ostatnie minuty należały już w pełni do koszykarek ze stolicy Wielkopolski, które wygrały 64:51.

Enea AZS Poznań – UKS Basket SMS Aleksandrow Łódzki 64:51
(22:14, 18:15, 6:8, 16:14)

Rywalizacja play-off: 2:1

Szczegółowe statystyki dostępne są tutaj

Poznań: Iwona Płóciennik 18, Kinga Woźniak 13, Daria Marciniak 12, Magdalena Wojdalska 8, Karolina Budeń 5, Aleksandra Pietraszek 4, Kinga Banach 2, Wioletta Wiśniewska 2, Anita Plucińska, Elżbieta Giedrojć, Paulina Adamowicz.

Trener – Ryszard Barański

Aleksandrów Łódzki: Katarzyna Bednarczyk 15, Weronika Telenga 9, Martyna Batóg 8, Magdalena Pisera 7, Ewa Cenert 6, Joanna Maryniewska 4, Magdalena Ratajczak 2, Iga Walentowska, Natalia Tyczkowska.