Enea AZS Poznań - ŁKS SMS Łódź / fot. Irek Pindral

Enea AZS Poznań pokonał na wyjeździe AZS Politechnikę Koronę Kraków 66:65 w pierwszym meczu walki o 3. miejsce w I lidze. Rewanż 7 maja w Poznaniu.

Enea AZS drugi raz z rzędu rywalizuje z drużyną z Krakowa o brązowe medale. W zeszłym roku lepsze były zawodniczki ze stolicy Wielkopolski.

Sobotni mecz był niezwykle wyrównany. Prowadzenie zmieniało się co chwilę i wynik cały czas kręcił się wokół remisu. Poznanianki miały kłopoty tylko w trzeciej kwarcie, którą przegrały 8:14 i przed rozpoczęciem ostatnich dziesięciu minut meczu było 52:47 dla krakowianek.

Z bardzo dobrej strony w czwartej kwarcie pokazała się Kinga Banach. 19-letnia zawodniczka w tej części meczu zdobyła dziewięć punktów. Na cztery minuty przed końcem poznanianki przegrywały 56:59, ale po trójce Banach zrobił się remis, a następnie ta sama koszykarka dała swojej drużynie prowadzenie 61:59.

Później po dwa rzuty wolne wykorzystały Agnieszka Krzywoń i Daria Marciniak. Korona doprowadziła w końcu do remisu po 63, ale Karolina Budeń odpowiedziała trójką. Gospodynie miały jeszcze 6 sekund na rozegranie akcji. Jednak trafiły tylko za dwa i tym samym przegrały 65:66.

Rewanż odbędzie się 7 maja w Poznaniu. Jeśli wygra drużyna z Krakowa, to o brązowych medal zdecyduje bilans punktów z obu spotkań.

AZS Politechnika Korona Kraków – Enea AZS Poznań 65:66 (17:16, 21:23, 14:8, 13:19)

Link: szczegółowe statystyki

Kraków: Agnieszka Krzywoń 12, Maja Stachura 11, Kaciaryna Pratasewicz 10, Agata Stawarz 9, Agata Rafałowicz 6, Katarzyna Pasek 6, Kinga Wilk 5, Anna Krawiec 4, Katarzyna Homoncik 2, Aleksandra Witkowska 0.

Poznań: Daria Marciniak 18, Kinga Banach 17, Kinga Woźniak 14, Aleksandra Pietraszek 10, Karolina Budeń 7, Karolina Stefańczyk 0, Anita Plucińska 0, Wioletta Wiśniewska 0, Paulina Adamowicz 0.