Piłkarze Warty Poznań nadal bez porażki w tym sezonie. W sobotę „Zieloni” zwyciężyli nad Centrą Ostrów Wielkopolski 4:1 i obronili pozycję lidera III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

Warta była zdecydowanym faworytem meczu z Centrą. Zespół z Ostrowa Wielkopolskiego zajmuje trzecie miejsce od końca w tabeli. Pierwszą bramkę poznaniacy zdobyli w 28. minucie, gdy po raz kolejny w tym sezonie zaskoczyli swoich rywali rozegraniem rzutu rożnego po ziemi. Udaną akcję celnym strzałem zakończył Krzysztof Biegański.

Tuż przed końcem pierszwej połowy Warta została osłabiona. Za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Filip Brzostowski. „Zieloni” mimo gry w dziesięciu podwyższyli na 2:0. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy ponownie do siatki gości trafił Biegański.

W 60. minucie Centra zdobyła kontaktową bramkę, kiedy to Tomasz Adamiak skutecznie wykonał rzut karny. Chwilę później sędzia pokazał drugą czerwoną kartkę. Tym razem za drugą żółtą kartkę mecz skończył się wcześniej dla zawodnika Centry Marcina Wandzela.

Przy wyrównanych siłach na boisku Warta ponownie zdobyła przewagę. W 84. minucie Łukasz Białożyt zapewnił swojej drużynie komplet punktów, a tuż przed końcem spotkania Michał Ciarkowski ustalił wynik na 4:1.

Warta Poznań – Centra Ostrów Wielkopolski 4:1
1:0 – Krzysztof Biegański (28.),
2:0 – Krzysztof Biegański (49.),
2:1 – Tomasz Adamiak (60. – karny),
3:1 – Łukasz Białożyt (84.),
4:1 – Michał Ciarkowski (88.).

Warta: Bartosz Pawłowski – Tomasz Koziorowski, Wojciech Onsorge, Artur Marciniak, Dawid Czerniejewicz (85. Nikodem Fiedosewicz) – Filip Brzostowski, Gracjan Goździk (76. Krystian Łukaszyk) – Jakub Solarek (46. Adrian Laskowski), Krzysztof Biegański (67. Łukasz Białożyt), Michał Ciarkowski – Łukasz Spławski.

Centra: Allan Filipiak – Jan Zając, Patryk Sikora, Marcin Wandzel, Tomasz Adamiak – Tobiasz Kupczyk, Szymon Strączkowski, Jakub Michalski (89. Mariusz Dolny), Szymon Kucharski, Mateusz Ciupka – Dawid Kuczyński (73. Bartosz Jasiński).