W sobotę rozpoczęły się eliminacje do turnieju ITF Powiat Poznański Open, który rozgrywany jest w Sobocie. Do drugiej rundy awansowały dwie Polki: Justyna Jegiołka i Joanna Dobrowolska. W niedzielę kolejne mecze.

Do kwalifikacji przystąpiły 32 tenisistki. Wśród nich znalazło się siedem Polek. Joanna Dobrowolska pokonała Dorotę Szczygielską 6:1, 6:0, Justyna Jegiołka wygrała ze Słowaczką Rebeccą Sramkovą 4:6, 6:4, 7:5. – Cieszę się, bo pokonałam silną rywalkę. Dopóki trafiała ona pierwszym serwisem, miałam spore problemy z dobrym returnem. W trzeciej partii Rebecca straciła pewność podania, a ja zaczęłam wchodzić agresywniej w drugie podanie. To dało mi punkty i w efekcie końcowe zwycięstwo – opisuje Jegiołka.

Odpadła z kolei Olga Brózda z AT Angie Puszczykowo. Wychowanka AZS Poznań, po trwającym godzinę i 25 minut meczu, przegrała z reprezentantką Filipin Kathariną Lehnert 4:6, 1:6. Rozczarowana była także podopieczna Brózdy Anastasia Shoshina. Ukrainka z polskim paszportem po bardzo zaciętym, bo ponad dwugodzinnym spotkaniu, uległa Niemca Katharinie Hering 6:2, 3:6, 3:6.

– Jestem zawiedziona bo w ubiegłym tygodniu wygrałam z tą dziewczyną. Dzisiaj nie wychodził mi pierwszy serwis. Rywalka potrafiła to wykorzystać. W trzecim, decydującym secie wyrównałam na 3:3, ale potem nie potrafiłam odegrać jej pierwszego podania – tłumaczy Shoshina.

Swoje mecze przegrały także Elżbieta Iwaniuk oraz Aleksandra Buczyńska. Pierwszą z nich pokonała Słowaczka Vivien Juhaszova (2:6, 1:6), a druga uległa Rumunce Cristinie Dinu (2:6, 2:6)

Tylko jednego z siedmiu zaplanowanych na sobotę spotkań nie udało się dokończyć. Z powodu deszczu został przerwany pojedynek Katarzyny Kawy z Ganną Poznikhirenko. Ukrainka wygrała pierwszego seta do 4, w drugim Polka przełamała podanie rywalki i prowadziła 3:0. Dokończenie spotkania jutro ok. godz. 13.00.

– Takie rozwiązanie jest nawet mi na rękę, bo dopiero dziś w nocy wróciłam z turnieju w Niemczech. Jestem więc trochę zmęczona – mówi Kawa.

W niedzielę o godzinie 13:00 odbędzie się losowanie drabinki głównej. Specjalnym gościem będzie Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber. Na spotkanie z 13. obecnie tenisistką rankingu WTA wszystkich kibiców i sympatyków tenisa zapraszamy o 13:30.