Lech Poznań wygrał trzeci kolejny wiosenny mecz. Tym razem na wyjeździe z Pogonią Szczecin 3:0. Dwie bramki zdobył Dawid Kownacki, jedno trafienie zaliczył Marcin Robak.

Poznaniacy ponownie zagrali bardzo mądrze i okazali się lepsi od drużyny Pogoni. Lech dominował w pierwszej połowie, czego efektem były dwie bramki autorstwa Kownackiego. Najpierw po błędzie Sebastiana Rudola w pobliżu własnego pola karnego piłkę przejął Darko Jevtić. Szwajcar natychmiast zagrał do napastnika Lecha, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Jakuba Słowika.

Druga bramka padła w 36. minucie. Szybka akcja i wymiana podań Kolejorza zaskoczyła defensywę Pogoni, Radosław Majewski świetnie zagrał do Kownackiego, a ten ponownie stając oko w oko ze Słowikiem nie dał mu szans.

W drugiej połowie gospodarze ruszyli do ataku i długimi fragmentami przeważali na boisku. Obrona gości co chwilę znajdowała się w opałach, jednak dobra forma przede wszystkim Lasse Nielsena i znakomita dyspozycja Matusa Putnockiego uchroniła poznański zespół od straty bramki. A kiedy już Pogoni udało się umieścić dwukrotnie futbolówkę w siatce czyniła to z pozycji spalonej.

W 83. minucie było już po meczu. Dalekim i celnym wykopem popisał się bramkarz Lecha, a piłka trafiła do rezerwowego Marcina Robaka. Ten wykorzystał gapiostwo defensywy szczecinian i sporego pecha Słowika, który potknął się na grząskiej murawie i nie zdążył interweniować przed napastnikiem Lecha.

To był trzeci wygrany mecz na wiosnę Kolejorza i trzeciw w stosunku 3:0. Z taką grą drużyna Nenada Bjelicy, może tylko walczyć o najwyższe cele.

Teraz lechitów czeka kolejny pojedynek z Pogonią Szczecin, tym razem w półfinale Pucharu Polski. Pierwszy mecz odbędzie się w środę 1 marca o godzinie 20 na INEA Stadionie.

Pogoń Szczecin – Lech Poznań 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Kownacki (3.), Kownacki (36.), 0:3 Robak (83.)

Pogoń: Jakub Słowik – Cornel Rapa, Sebastian Rudol, Mateusz Matras, Ricardo Nunes – Mate Cincadze (73. Kamil Drygas), Radał Murawski – Spas Delew (88. Marcin Listkowski), Nadir Cifti, Adam Gyurcso – Adam Frączczak

Lech: Matus Putnocky – Tomasz Kędziora, Lasse Nielsen, Maciej Wilusz, Volodymyr Kostevych – Abdul Aziz Tetteh, Maciej Gajos – Maciej Makuszewski, Radosław Majewski (80. Łukasz Trałka), Darko Jevtić (77. Mihai Radut) – Dawid Kownacki (69. Marcin Robak)

Żółte kartki: Spas Delew – Volodymyr Kostevych

Widzów: 8678 (około 900 z Poznania)