Dawid Kownacki - nr 11 / fot. youtube.com/LaczyNasPilka

Polska pokonała Norwegię 2:1 w drugim meczu Elite Round mistrzostw Europy do lat 17. Swoją trzecią bramkę na tym turnieju w Grecji zdobył Dawid Kownacki z Lecha Poznań.

Polska objęła prowadzenia w 33. minucie spotkania po ładnym strzale lewą nogą Adama Ryczkowskiego z Legii Warszawa. Norwegowie wyrównali w 66. minucie, kiedy to Håkon Lorenzten z bliska umieścił piłkę w siatce biało-czerwonych.

Polacy odpowiedzieli już po kilkudziesięciu sekundach. Dawid Kownacki wykorzystał bardzo dobre podanie Filipa Jagiełło z Zagłębia Lubin. W drugim czwartkowym meczu Turcja wygrała z gospodarzami turnieju Grekami 1:0.

W niedzielę mecz pomiędzy Polską a Turcją rozstrzygnie, która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie 2, i zagra w turnieju finałowym mistrzostw Europy do lat 17. Na razie obie drużyny mają po dwa zwycięstwa oraz taki sam bilans bramek 4:2. Polska we wtorek pokonała Grecję 2:1, a Turcja wygrała z Norwegią 3:2.

Polska – Norwegia 2:1 (1:0)

Bramki: Adam Ryczkowski (33.), Dawid Kownacki (67.) – Håkon Lorenzten (66.).

POLSKA: 1. Bartłomiej Drągowski – 3. Paweł Marczuk, 5. Mateusz Wieteska, 15. Szymon Walczak, 18. Michael Olczyk – 7. Miłosz Kozak (80. 6. Michał Walski), 10. Filip Jagiełło, 14. Michał Biskup, 8. Marcin Gałkowski (70. 17. Oktawian Skrzecz) – 9. Adam Ryczkowski (73. 2. Artur Siemaszko), 11. Dawid Kownacki.

Norwegia: 1. Amund Wichne – 2. Julian Uldal, 4. Adrian Ovlien, 13. Per Steiring, 3. Ludvig Begby – 7. Henrik Bjørdal (52. 15. Mattias Totland), 16. Martin Thomassen, 8. Mathias Gjerstrøm, 10. Sander Svendsen, 11. Martin Samuelsen (63. 18. Abdirizak Adhi Huka) – 9. Håkon Lorenzten.

Żółte kartki: Kownacki, Marczuk, Walczak – Thomassen, Ovlien, Samuelsen.

Sędziował: Manuel Schüttengruber (Austria).

Grano 2×40 minut.