Jakub Serafin - fot. screen z LechTV

Jan Bednarek, Jakub Serafin i Szymon Drewniak zostali wypożyczeni z Lecha Poznań. Młody obrońca trafił do innego klubu z Ekstraklasy – Górnika Łęczna, z kolei obaj pomocnicy będą grali w pierwszoligowych GKS-ie Bełchatów i Chrobrym Głogów.

Ostatnio więcej pisało się o transferach do Lecha. Pozyskanie nowych zawodników spowodowało jednak, że kadra była szeroka i nie wszyscy dostaliby szansę występów jesienią. Dlatego klub zdecydował się dać szansę Bednarkowi, Serafinowi i Drewniakowi w innych zespołach. O wypożyczeniach pierwszej dwójki piłkarzy poinformował w poniedziałek na Twitterze menedżer piłkarzy Tomasz Magdziarz z Fabryki Futbolu. Informację o Drewniaku podała oficjalna strona klubu.

Bednarek w poprzednim sezonie rozegrał dwa mecze w Lechu, oba w rundzie jesiennej. Wiosną grał tylko w 1/4 Pucharze Polski ze Zniczem Pruszków w Poznaniu. Jednak wydawało się, że teraz miał dostać szansę częstszych występów, zresztą kilka tygodni temu zapowiadały to władze klubu. Obrońca wystąpił w sobotnim sparingu ze Stomilem Olsztyn, ale trener Maciej Skorża nie zdecydował się zabrać młodego piłkarza do Sarajewa na mecz kwalifikacji Ligi Mistrzów. Teraz wiadomo, że został on wypożyczony do Górnika Łęczna.

Jan Bednarek

Serafin również w ubiegłym sezonie rozegrał dwa mecze w Kolejorzu, ale oba w rundzie wiosennej. Zagrał także w 1/4 Pucharze Polski ze Zniczem Pruszków w Poznaniu. Wobec wzmocnień w drugiej linii i przyjścia Abdula Aziza Tetteha i Dariusza Dudki młody piłkarz miałby małe szanse na grę w pierwszym zespole. Dlatego klub zdecydował o wypożyczeniu pomocnika do pierwszoligowego GKS-u Bełchatów.

Jakub Serafin

Drewniak w poprzednim sezonie rozegrał sześć meczów w Lechu, ale wszystkie w rundzie jesiennej. Wiosną w pierwszym zespole pojawił się jedynie w spotkaniu 1/2 Pucharu Polski z Błękitnymi w Stargardzie Szczecińskim. Podobnie jak Serafin miałby małe szanse na grę. Dlatego pomocnik został wypożyczony do pierwszoligowego Chrobrego Głogów.

Cała trójka została wypożyczona na rok, ale Lech zastrzegł sobie możliwość ich powrotu do klubu po rundzie jesiennej.

Na testach w innym zespole z 1. ligi, Miedzi Legnica przebywa Mateusz Lis. Młody bramkarz może także zostać wypożyczony, by mieć szansę na regularną grę. Wobec dużej rywalizacji w pierwszym zespole miałby na to małe szanse w Lechu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments