Aleksandra Pietraszek - fot. facebook.com/liderswarzedz

Aleksandra Pietraszek została pierwszą nową zawodniczką Enei AZS Poznań. 28-letnia koszykarka ma bardzo duże doświadczenie na parkietach I ligi, a ostatnie kilka sezonów spędziła w UKS Lider Swarzędz.

– Cieszę się, że w przyszłym sezonie będę występować w barwach AZS Poznań. Podjęłam taką decyzję, ponieważ chciałam walczyć o najwyższy cel jakim jest awans do ektraklasy. A ten klub daje mi taką możliwość – zapewniała Aleksandra Pietraszek zaraz po podpisaniu umowy z akademickim klubem.

Pietraszek to zawodniczka grająca na pozycji rzucającego obrońcy lub niskiej skrzydłowej. W zeszłym sezonie zdobywała średnio 9,74 pkt na mecz.

– Ola z całą pewnością wzmocni naszą drużynę. Jest graczem doświadczonym, który spędził już wiele lat na parkietach 1. ligi oraz ekstraklasy, co daje nam gwarancję podniesienia poziomu sportowego drużyny – powiedział Łukasz Zarzycki, dyrektor sportowy Enea AZS.

Pietraszek jest wychowanką Osy Zgorzelec. Następnie grała w AZS AWF Gorzów Wielkopolski. Właśnie w tym klubie przez dwa sezony 2007 – 2009 miała okazję występować w Ford Germaz Ekstraklasie. Następnie, z krótkim pobytem w MKS MOS Konin, trafiła do Swarzędza, gdzie w kilka lat stała się czołową postacią drużyny.

Kariera Aleksandry Pietraszek w szczegółach:
http://www.pzkosz.pl/liga/20/zawodnicy/p/17209/aleksandra-pietraszek.html

Pietraszek to ósma zawodniczka zakontraktowana na sezon 2015/2016. Dotychczas umowy podpisały: Kinga Woźniak, Magdalena Wojdalska, Kinga Banach, Karolina Budeń, Daria Marciniak, Elżbieta Giedrojć i Wioletta Wiśniewska.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments