Warta Poznań

Warta Poznań w trzeciej kolejce bez żadnych problemów pokonała na wyjeździe Kujawiankę Izbica Kujawska 4:0. Specjalnie dla Echosportu spotkanie podsumował pomocnik Zielonych, Adrian Laskowski.

Poznaniacy już po pierwszej połowie prowadzili 3:0 pod dwóch golach strzelonych przez Krzysztofa Biegańskiego oraz jednej bramce zdobytej przez Łukasza Białożyta. – Mecz od samego początku był jednostronny. Założyliśmy sobie, że musimy ten mecz jak najszybciej rozstrzygnąć na swoją korzyść. Najlepiej już w pierwszej połowie i też tak się stało – podkreśla Laskowski.

Po przerwie wynik spotkania na 4:0 ustalił Michał Ciarkowski. – W drugiej połowie gospodarze grali bardzo ostro i brutalnie. Mogło się to skończyć groźnymi kontuzjami. Sędzia miał prawo ze spokojem pokazać dwie czerwone kartki. Najważniejsze są pewne trzy punkty zdobyte w dobrym stylu – opisuje Laskowski.

23-letni pomocnik jest pewnym punktem drużyny prowadzonej przez trenera Tomasza Bekasa. W zeszłym sezonie rozegrał 31 spotkań, z czego 28 pełnych. W tej rundzie również występuje od pierwszej do ostatniej minuty.