Magda Linette / fot. Hiroshi Sat (jw-open.jp) 2015 Japan Women`s Open

Magda Linette awansowała do finału turnieju WTA z pulą nagród 250 tysięcy dolarów w Tokio. Poznanianka dzięki wygranej z Amerykanką Christiną McHalę osiągnęła największy sukces w swojej karierze.

Początek należał do tenisistki ze Stanów Zjednoczonych, która zdobyła trzy pierwsze gemy. McHale (60 WTA) utrzymała przewagę przełamania do końca pierwszego seta. 23-letnia Amerykanka drugą partię rozpoczęła od drugiego break-pointa.

Od tego momentu Linette (84 WTA) w końcu zaczęła grać na swoim poziomie. Poznanianka wyszła na prowadzenie 4:1 i 5:2. McHale wygrała dwa gemy z rzędu, ale nie zdołała odrobić wszystkich strat, i przegrała 4:6. W trzecim secie było 3:2 dla Amerykanki. 23-letnia Polka wygrała jednak trzy kolejne gemy i ostatecznie wygrała 6:3.

Starałam się być po prostu bardziej agresywna i jestem naprawdę zadowolona, że to się opłaciło – mówi Linette. – Ostatnie tygodnie były dla mnie ciężkie, więc jestem szczęśliwa, że praca wykonana z moim zespołem, przynosi dobre wyniki – dodaje cytowana przez oficjalną stronę WTA.

Finał turnieju w Tokio to największy sukces w karierze Linette. Dwa lata temu tenisistka ze stolicy Wielkopolski odpadła w Baku w turnieju tej samej rangi, a rok temu była najlepsza w imprezie z cyklu WTA 125K Seriers w Ningbo.

W finale Linette zmierzy się z Belgijką Yaniną Wickmayer. – Ona gra bardzo agresywnie, więc wiele będzie zależało od niej i jak ona zaprezentuje się na korcie. Będę starała się dużo biegać i przejąć inicjatywę kiedykolwiek się da – zapowiada. Początek spotkania o godzinie 5:00 czasu polskiego.