Warta Poznań pokonała u siebie Spartę Brodnica 1:0. Tym samym Zieloni zapewnili sobie zwycięstwo w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi oraz grę w barażach.

Kibice w pierwszej połowie spotkania mocno się wynudzili, a sytuacja na boisku w ogóle nie zapowiadała zwycięstwa gospodarzy. Poznaniacy dopiero w drugiej połowie zaczęli zdobywać coraz większą przewagę. Jednak nadal nie byli oni w stanie pokonać bramkarza Sparty.

Warta dopiero pod koniec spotkania zapewniła sobie zwycięstwo. W 83. minucie Łukasz Spławski skutecznie wykończył dogranie Krystiana Łukaszyka, który chwilę wcześniej trafił w piłką w słupek brodniczan.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu Zieloni mają dziesięć punktów przewagi nad Sokołem Kleczew. Dzięki temu są już pewni wygranej w swojej grupie III ligi oraz grze w barażach, w których w pierwszej rundzie spotkają się z w dwumeczu z mistrzem grupy opolsko-śląskiej. Będzie to Odra Opole lub Polonia Bytom.

Warta Poznań – Sparta Brodnica 1:0 (0:0)

Bramka: Łukasz Spławski (83.).

Warta: Bartosz Pawłowski – Franciszek Siwek (46. Tomasz Koziorowski), Wojciech Onsorge, Alain Ngamayama, Nikodem Fiedosewicz, Krystian Łukaszyk (90. Dariusz Wróblewski), Michał Ciarkowski, Artur Marciniak, Filip Brzostowski, Miłosz Brylewski (71. Gracjan Goździk), Łukasz Spławski (85. Adam Durowicz).

Sparta: Tomasz Wojtkiewicz – Mariusz Śnieć, Krystian Janczak, Piotr Lamka, Bartosz Gralewski, Bartosz Zalewski (60. Adam Grisgraber), Satoki Yoneda, Bartłomiej Feter, Mateusz Wiśniewski, Łukasz Ciechowski (86. Marcin Szymański, Krzysztof Kretkowski.