Post 39 Turniej im.Tadeusza Dudzińskiego [zdjęcia] pojawił się poraz pierwszy w Echosportu.pl - Sport w Poznaniu.
]]>W turnieju uczestniczyło 16 drużyn męskich i 8 żeńskich. Trzy dni rywalizacji zawodniczek i zawodników przebiegało w sportowej atmosferze na parkietach, jak również na trybunach, gdzie zgromadzonych było mnóstwo kibiców, rodziców i przyjaciół dziecięcego basketu. W trakcie ceremonii zakończenia, każdy uczestnik turnieju otrzymał upominki, a trzy najlepsze drużyny puchary i medale, które zostały wręczone przez rodzinę patrona turnieju – Elżbietę i Łukasza Dudzińskich, Prezesa Wielkopolskiego Związku koszykówki – dr Wojciecha Chomicza, Prezesa Młodzieżowego Klubu Koszykówki „PYRA” – Leszka Sroczyńskiego oraz Dyrektora Sportowego sekcji koszykówki kobiet AZS Poznań – Łukasza Zarzyckiego.
Klasyfikacja końcowa turnieju dziewcząt:
1 |
UKS LIDER Swarzędz |
Magdalena Dedio, Anna Talarczyk
|
2 |
UKS DWÓJKA Rogoźno |
Stanisław Kozłowski |
3 |
ENEA AZS I Poznań |
Marcin Jopek |
4 |
ENEA AZS II Poznań |
Daria Gozimirska-Taciak |
5 |
NICKEL BASKET AKADEMIA Suchy Las |
Ilona Mądra |
6 |
KK RYCERZE Rydzyna |
Eliza Słomczewska |
7 |
UKS OLIMPIJCZYK Ostrów Wlkp. |
Iwona Walas |
8 |
ENEA AZS III Poznań |
Monika Sibora, Daria Gozimirska-Taciak |
Klasyfikacja końcowa turnieju chłopców:
1 |
AKADEMIA KOSZYKÓWKI Komorów |
Grzegorz Tomaszewski |
2 |
SKM ZASTAL FATTO DEWELOPER Zielona G. |
Marek Hossa |
3 |
NICKEL BASKET AKADEMIA Poznań |
Tomasz Koszyca, Aleksander Szóstka |
4 |
SP3 ŻAK-SMOK Koszalin |
Dariusz Krajewski |
5 |
MKK PYRA SP7 Poznań |
Alicja Dubel |
6 |
SP 2 MKK Gniezno |
Piotr Golasiński |
7 |
BC OBRA Kościan |
Maciej Murcha |
8 |
KANGOO BASKET Gorzów Wlkp. |
Wojciech Wierzbicki, Marek Mańkowski |
9 |
UKS MIKST Międzychód |
Sebastian Cejba |
10 |
MKK PYRA SP11 Poznań |
Monika Sibora |
11 |
UKS BASKET Szczecinek |
Szymon Kiedel, Piotr Wujtiuk |
12 |
MKK PYRA SP65/SP35 Poznań |
Anna Waligórska, Paulina Robak |
13 |
KING BC Szczecin |
Wojciech Boblewski |
14 |
MKK PYRA SP79 Poznań |
Beata Jagsch-Kitowska |
15 |
G.EN. TARNOVIA BASKET Tarnowo Podgórne |
Mateusz Kurach, Paweł Marchelek |
16 |
MKS Września |
Zbigniew Rakowski |
Już dziś zapraszamy na 40, jubileuszowy Turniej „Dnia Dziecka”, który odbędzie się w Poznaniu w czerwcu 2018 roku.
Informacja prasowa oraz zdjęcia organizatorów turnieju.
[See image gallery at echosportu.pl]
Post 39 Turniej im.Tadeusza Dudzińskiego [zdjęcia] pojawił się poraz pierwszy w Echosportu.pl - Sport w Poznaniu.
]]>Post Turniej mini-kosza pojawił się poraz pierwszy w Echosportu.pl - Sport w Poznaniu.
]]>Organizatorzy: Organizacja Środowiskowa AZS 61-705 Poznań ul. Noskowskiego 25,
Młodzieżowy Klub Koszykówki „Pyra” Poznań 61-774 Poznań ul. Wielka 7
Terminy rozegrania turnieju: Chłopcy 02.06 – 04.06.2017. Dziewczynki 03.06 – 04.06.2017.
Miejsce rozegrania turnieju: Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji, Poznań ul. Chwiałkowskiego 38.
Uczestnicy turnieju dziewcząt:
UKS LIDER Swarzędz, NICKEL BASKET AKADEMIA Suchy Las, UKS OLIMPIJCZYK Ostrów Wielkopolski, KK RYCERZE Rydzyna, UKS DWÓJKA Rogoźno, ENEA AZS I Poznań, ENEA AZS II Poznań, ENEA AZS III Poznań.
Uczestnicy turnieju chłopców:
AKADEMIA KOSZYKÓWKI Komorów, KING BC Szczecin, SKM ZASTAL FATTO DEWELOPER Zielona Góra, KANGOO BASKET Gorzów Wielkopolski, UKS BASKET Szczecinek, SP3 ŻAK-SMOK Koszalin, BC OBRA Kościan, G.EN. TARNOVIA BASKET Tarnowo Podgórne, NICKEL BASKET AKADEMIA Poznań, UKS „MIKST” Międzychód, SP2 MKK Gniezno, MKS Września, MKK PYRA SP7 Poznań, MKK PYRA SP11 Poznań, MKK PYRA SP35/SP65 Poznań, MKK PYRA SP79 Poznań.
Post Turniej mini-kosza pojawił się poraz pierwszy w Echosportu.pl - Sport w Poznaniu.
]]>Post Biofarm Basket Junior w półfinale mistrzostw Polski U-18 pojawił się poraz pierwszy w Echosportu.pl - Sport w Poznaniu.
]]>Koszykarze Biofarmu Basket Junior zakończyli rozgrywki strefowe. Poznaniacy niedzielnym zwycięstwem nad Spójnią Stargard Szczeciński zapewnili sobie bezpośredni awans do turnieju półfinałowego mistrzostw Polski do lat 18.
Biofarm Basket Junior w rozgrywkach strefowych wygrał pięć z sześciu spotkań. W ostatniej kolejce poznaniacy pokonali Spójnię Stargard Szeciński 72:50. Zwycięstwo to dało im pierwsze miejsce w rywalizacji okręgów poznańskiego i szczecińskiego, które premiowane jest bezpośrednim awansem do turnieju finałowego.
Na drugim miejscu etap strefowy zakończyli zawodnicy MKK Pyra Poznań. Oni będą musieli wziąć udział w turnieju ćwierćfinałowym.
WYNIKI I RUNDY
07.03.2014 – BIOFARM BJ POZNAŃ – MUKS KOTWICA 50 84:40
07.03.2014 – MKK PYRA POZNAŃ – KS SPÓJNIA 84:61
07.03.2014 – MKS MOS KONIN – MKKS ŻAK 72:75
08.03.2014 – BIOFARM BJ POZNAŃ – MKKS ŻAK 65:42
08.03.2014 – MKK PYRA POZNAŃ – MUKS KOTWICA 50 73:61
08.03.2014 – MKS MOS KONIN – KS SPÓJNIA 78:75
09.03.2014 – BIOFARM BJ POZNAŃ – KS SPÓJNIA 106:45
09.03.2014 – MKK PYRA POZNAN – MKKS ŻAK 56:49
09.03.2014 – MKS MOS KONIN – MUKS KOTWICA 50 72:58
WYNIKI II RUNDY
21.03.2014 – MKKS ŻAK KOSZALIN – MKS MOS KONIN 68:50
21.03.2014 – KS SPÓJNIA STAR. SZ. – MKK PYRA POZNAŃ 84:80
21.03.2014 – MUKS KOTWICA 50 – BIOFARM BJ POZNAŃ 43:74
22.03.2014 – MKKS ŻAK KOSZALIN – BIOFARM BJ POZNAŃ 54:49
22.03.2014 – KS SPÓJNIA STAR. SZ. – MKS MOS KONIN 90:64
22.03.2014 – MUKS KOTWICA 50 – MKK PYRA POZNAŃ 64:61
23.03.2014 – MKKS ŻAK KOSZALIN – MKK PYRA POZNAŃ 50:64
23.03.2014 – KS SPÓJNIA STAR. SZ. – BIOFARM BJ POZNAŃ 50:72
23.03.2014 – MUKS KOTWICA 50 – MKS MOS KONIN 55:64
TABELA KOŃCOWA
1. BIOFARM BJ Poznań 10 18 756 : 509 1,485
2. MKK PYRA Poznań 10 17 708 : 651 1,088
3. MKKS ŻAK Koszalin 10 17 647 : 599 1,080
4. KS SPÓJNIA Stargard Szczeciński 10 14 681 : 749 0,909
5. MKS MOS Konin 10 13 636 : 736 0,864
6. MUKS KOTWICA 50 Kołobrzeg 10 11 533 : 717 0,743
Post Biofarm Basket Junior w półfinale mistrzostw Polski U-18 pojawił się poraz pierwszy w Echosportu.pl - Sport w Poznaniu.
]]>