Reprezentanci Kohorty Poznań rozbili konkurentów na Mistrzostwach Polski Muay Thai w Kielcach, które odbyły się 22-24 kwietnia. Wszyscy podopieczni trenera Grzegorza Waligóry zdobyli medale w swoich kategoriach wagowych.
Do Kielc Kohorta wyjechała zarówno w męskim, jak i damskim składzie. W walce seniorów klasy A do 86 kg klub reprezentował Łukasz Radosz, który w finałowej walce pokonał zawodnika Muaythai Legion Bydgoszcz, Remigiusza Szkudlarka i zdobył tytuł mistrza Polski. Drugim reprezentantem seniorów, jednak w limicie wagowym do 67 kg był Kamil Siemaszko, który zajął trzecie miejsce i dorzucił dla Kohorty brązowy medal.
Najwięcej medali z mistrzostw do Poznania przywiozły kobiety. Wśród seniorek klub reprezentowała Natalia Leciejewska, która w kategorii do 51 kg została wicemistrzynią Polski, po przegranej w finale z zawodniczką z Rzeszowa, Hanną Gujwan. Kolejne srebro, jednak w trzy kilo większym limicie wagowym zdobyła Magdalena Kaczor. Z kolei ze złotem i tytułem mistrzyni wróciły Joanna Pawlik (kat. 57 kg) oraz Marta Gusztab (kat. 60 kg).
W zawodach juniorskich Kohortę na Mistrzostwach Polski w Muay Thai reprezentował Mateusz Wielgosz, który w swojej kategorii wagowej (do 86 kg) został wicemistrzem i do Poznania wrócił ze srebrnym medalem, po przegranej w finale z Arturem Jakóbczykiem (RCSW Fighter Rybnik).
W kategorii B w wadze 75 kg złoty medal zdobył Maciej Wieczorek, który w finałowym starciu spotkał się z Dariuszem Szewczykiem z RCSW Fighter Rybnik.
Obecnie w klubie trwa nabór do grup początkujących i zaawansowanych, który potrwa do 19 maja.
– Jest wiele korzyści płynących z trenowania sportów walki. Oprócz ruchu i różnorodności w pracy treningowej uczymy się też samodyscypliny, która w sportach walki jest niezbędna. Kiedy ktoś już trenuje lub trenował to wie, że to nie wystarczy przyjść na pierwszy trening i już się wszystko potrafi. To jakie umiejętności zdobędziemy zależy przede wszystkim od naszej systematyczności. Kohorta specjalizuje się w muay thai oraz od niedawna MMA. Do tego można się u nas uczyć brazylijskiego jiu-jitsu, gdyż za ścianą znajduje się klub Copacabana Poznań – mówi trener Grzegorz Waligóra.
Na trening mogą przyjść wszyscy. Zarówno Ci, którzy chcą zacząć przygodę ze sportami walki, jak i powrócić po przerwie czy kontuzji lub po prostu sprawdzić, jak pracuje się w innym klubie. Do klubu zapraszani są nie tylko mężczyźni, ale także kobiety, wśród których sporty walki stają się coraz popularniejsze.
– Choć nie każdy w to wierzy, to sporty walki są dyscypliną zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Albo masz do tego predyspozycję, albo ich nie masz. Jedni lubią taką formę aktywności a drudzy inną. Jeżeli coś pokochasz to brniesz w to dalej. Plusy, które dostrzegam z trenowania to przede wszystkim lepsze samopoczucie, fizyczne i psychiczne. Na co dzień zajmuję się dwójką małych dzieci i siedzę w domu, a gdy przychodzę tutaj to dostaję zupełnie innej energii, jest to inny wysiłek, wychodzę do ludzi – mówi Katarzyna Matuszewska, podopieczna Kohorty Poznań.
– Coraz więcej dziewczyn uczęszcza na treningi. Wcześniej panowało takie myślenie, że sporty walki są zarezerwowane tylko dla mężczyzn. To nie jest tak, że kobiety na treningach się nie wiadomo jak bardzo okładają. Po prostu jedni lubią iść na spinning, jogę czy zumbę a inni na MMA, boks tajski czy brazylijskie jiu-jitsu – dodaje trener Grzegorz Waligóra.
Więcej informacji o naborze i godzinach treningów można znaleźć na oficjalnym facebookowym profilu Kohorty Poznań.