AZS UAM Poznań / fot. Irek Pindral

Zawodniczki AZS UAM Poznań pokazały się z bardzo dobrej strony w meczu z AZS AWF Warszawa. „Orzełki Weissa” wygrały pewnie u siebie 8:2 i tym samym obroniły pierwsze miejsce w tabeli grupy I Ekstraligi Futsalu Kobiet.

Poznanianki w drugiej kolejce obecnego sezonu przegrały na wyjeździe z AZS AWF Warszawa 4:5. To była ich jedyna porażka w sześciu rozegranych kolejkach.

Początek meczu był niezwykle interesujący. Bramkarki obu drużyn miały mnóstwo pracy, ponieważ raz za razem znajdowały się w opałach. Mimo ofensywnej gry z obu stron w pierwszej połowie zobaczyliśmy tylko jednego gola. W 14. minucie Laura Czudzińska pięknym strzałem w okienko otworzyła wynika spotkania. Po chwili mogło być 2:0 dla AZS UAM, ale piłka po uderzeniu Agnieszki Grzechowiak trafiła w spojenie słupka z poprzeczką.

Poznanianki genialnie rozpoczęły drugą część meczu. W 47 sekund po wznowieniu gry drużyna prowadzona przez trenera Wojciecha Weissa zdobyła trzy bramki! Najpierw trafiła Alicja Zając, następnie Marta Witoń zaliczyła samobója, a na 4:0 podwyższyła Adrianna Sikora.

Jednak warszawianki nie załamały się. Magdalena Zduńczyk i Klaudia Grodzka przywróciły zespołowi ze stolicy wiarę w zwycięstwo. Trener Weiss szybko zareagował na słabszy okres gry swojej drużyny i poprosił o czas. Po krótkiej przerwie poznanianki szybko pokazały, że to one rządzą tego dnia na boisku.

W 31. minucie Agnieszka Grzechowiak popisała się wspaniałą indywidualną akcją. Natomiast chwilę później było już 6:2, po tym jak prostopadłe podanie Alicji Buszy pewnie wykończyła Paula Fronczak. AZS AWF próbował jeszcze odwrócić losy spotkania. Jednak dwa gole strzelone przez Martę Kosiorek szybko ostudziły ich zapał.

>>> Tabela i terminarz Ekstraligi futsalu kobiet grupa I

Kolejny mecz zespół AZS UAM Poznań rozegra już w najbliższą środę 20 stycznia. W hali UAM przy ulicy Zagajnikowej poznanianki zmierzą się z  Vikingiem Aleksandrów Kujawski. Początek spotkania o godzinie 19:00.

KU AZS UAM Poznań – AZS AWF Warszawa 8:2 (1:0)

Bramki: Laura Czudzińska (14.), Alicja Zając (21.), Marta Witoń (21. – samobój), Adrianna Sikora (22.), Agnieszka Grzechowiak (31.), Paula Fronczak (34.), Marta Kosiorek (36., 37.) – Magdalena Zduńczyk (26.), Klaudia Grodzka (27.)

Poznań: Emilia Krajewska, Dominika Dewicka – Karolina Grześkowiak, Alicja Busza, Agnieszka Grzechowiak, Paula Fronczak, Marta Zielińska, Joanna Gawrych,  Laura Czudzińska, Adriana Sikora, Alicja Zając, Monika Marczak, Marta Kosiorek, Patrycja Zawłocka, trener Wojciech Weiss.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments